UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама вважає, що економіка Ірану не оговтається від санкцій до 2022 року

Президент США впевнений, що у військовій сфері Іран слабкіше за Ізраїль.

Президент США Барак Обама заявив, що економіці Ірану необхідний час до 2022 року, щоб досягти стану, в якому вона перебувала до введення санкцій, передає видання Forward.

За його словами, іранська економіка "буде в ямі навіть після зняття санкцій. І це одна з причин нашої впевненості в тому, що якщо ми будемо ефективно працювати з Ізраїлем та іншими союзниками в регіоні, то зможемо запобігти використання (Іраном – прим. ред.) додаткових ресурсів для військових цілей".

Також Обама підкреслив, що у військовому плані Іран слабкіше не тільки США, але й Ізраїлю. За його словами, угода з Тегераном щодо його ядерної програми дозволить міжнародному співтовариству протягом 15 років уважно стежити за діями Ірану в цій сфері.

Читайте також: Ізраїль модернізує ВПС для захисту від ЗРК С-300

На початку серпня Обама заявив, що у разі провалу операції з ядерною програмою Ірану на Ізраїль би посипалися ракетні удари. Обама також наводив приклад, що, на його думку, станеться, якщо США буде змушений почати удари по військових об'єктах Ірану. На думку Обами, Іран не зважився воювати з США, але вдарив би по Ізраїлю.

У свою чергу, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху в черговий раз відкинув аргументи Обами про те, що угода була єдиною можливістю запобігти війні з Іраном.

"Я проти угоди (ядерної угоди з Іраном - ред.) не тому, що я хочу війни. Я проти цієї угоди, тому що я хочу попередити війну. А це угода може її принести", - зазначив Нетаньяху, побоюючись, що зняття санкцій принесе Ірану вливання фінансових коштів, що він може використовувати для дестабілізації регіону.

Також в Конгрес США вже внесено проект резолюції про несхвалення угоди з Іраном. Обама пообіцяв накласти вето на будь-яке рішення проти цієї угоди з Іраном.

У липні Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду.

Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?.