UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама відмовився приносити вибачення за військові помилки США в Афганістані

США не бачать необхідності приносити вибачення Афганістану, і вважають, що вони багатьом жертвують, щоб підтримати цю країну на шляху до демократії і в боротьбі з бунтівниками та "Аль-Каїдою.

США не мають наміру приносити вибачення Афганістану в рамках підготовки угоди про безпеку, яка дозволить американським військам бути присутніми в країні після 2014 року, заявила радник президента США з національної безпеки Сьюзан Райс.

Інформація про завершення багатомісячних переговорів між США та Афганістаном про присутність американських військових сил у країні і гарантування безпеки після виведення в 2014 році основного контингенту виявилася передчасною.

19 листопада, у The New York Times з посиланням на афганських чиновників з'явилася інформація про готовність президента Афганістану Хаміда Карзая піти на поступки щодо одного з найбільш спуперечних питань у відносинах між союзниками, правомірності американських антитерористичних рейдів на афганській території без погодження з місцевою владою. Прес-секретар Карзая Аймал Файзі заявив, що угоду про виведення американських військ у 2014 році буде підписано, якщо США принесуть вибачення за допущені під час боротьби з тероризмом помилки. Остаточний проект документа, за його словами, попередньо погоджено з Радою старійшин.

Прориву у переговорах з приводу угоди вдалося досягти завдяки телефонній розмові між держсекретарем США Джоном Керрі і президентом Карзаєм. За словами Файзі, ініціатива публічного визнання помилок належала Керрі, а Карзай висловив зустрічну пропозицію: лист і вибаченнями має бути написано Обамою.

Пізніше радник президента з національної безпеки США Сьюзан Райс відкинула всі припущення про можливість принесення Афганістану публічних вибачень. "Такого листа немає, його не було підписано і він навіть не готується до підписання. У США немає необхідності приносити вибачення Афганістану. Навпаки, ми багатьом жертвуємо, щоб підтримати цю країну на шляху до демократії і в боротьбі з бунтівниками та "Аль-Каїдою", - заявила Райс.

Нагадаємо, у травні 2012 року Барак Обама і президент Афганістану Хамід Карзай підписали договір, згідно з яким обмежене число американських військових залишиться у країні після того, як основні сили США і їхніх союзників буде виведено звідти, проте влітку 2013 року стало відомо, що США розглядають "нульовий" варіант, при якому американський контингент буде виведено повністю. Замислитися про повне виведення військ Вашингтон змусив повний провал переговорів із талібами. !zn

Читайте також:

США і Афганістан домовилися про перебування військ після 2014 року

США після виведення військ планують зберегти в Афганістані дев'ять баз