Президент США Барак Обама підписав закон про підвищення ліміту на запозичення для федерального уряду до березня 2015 року.
За надання уряду повноважень позичати гроші понад ліміт 17,2 трлн дол. терміном на 13 місяців в минулу середу проголосував Сенат Конгресу США, раніше закон був прийнятий в Палаті представників.
Прийняття закону стало серйозною політичною перемогою адміністрації Обами, яка домоглася того, щоб підняття стелі держборгу пройшло без додаткових політичних умов. Разом з схваленим раніше бюджетним компромісом закон про борговий ліміт показує, що республіканці і демократи в Конгресі де-факто пішли на перемир'я у бюджетній суперечці останніх років. В ході минулого кризи в жовтні 2013 року, коли федеральні відомства з-за відсутності бюджету закрилися більше ніж на два тижні, партії в Конгресі переконалися, що політичне протистояння шкодить обом в очах виборців. У 2014 році пройдуть вибори в Конгрес.
Законодавство США містить рідкісну норму, згідно з якою Конгрес повинен законодавчо встановлювати стелю держборгу, крім закладених у бюджеті видатків. Республіканці, які контролюють (нижню) Палату представників і домагаються зниження витрат, неодноразово використовували формальне голосування за підвищення ліміту боргу, щоб домогтися політичних поступок від демократів, які контролюють Білий дім і Сенат (верхню палату).
Республіканці в Конгресі відмовилися проводити бюджет і підвищити боргову "стелю", поки контролюють сенат і Білий дім демократи не погодяться "загальмувати" реформу охорони здоров'я, що вважається однією з основних ініціатив нинішнього президента США, і різко скоротити дефіцит бюджету. Тим часом багато федеральні установи частково закрилися з 1 жовтня 2013 року через відсутність бюджету на новий фінансовий рік. В результаті близько 800 000 федеральних держслужбовців відправили у відпустку, ще близько 1 млн осіб працювали без зарплати. Барак Обама заявляв, що закон про реформу був прийнятий три роки тому і його дія не може бути предметом обговорення. !zn
Читайте також:
У США республіканці готуються перейти від "бюджетного перемир'я" до боїв за держборг
У Вашингтоні чекають "бебі-бум" після вимушеної відпустки держслужбовців
Обама оголосив ледь избежавшую дефолту Америку самою надійною країною для інвестицій