У вівторок, 6 жовтня, президент США Барак Обама схвалив надання додаткової допомоги бійцям помірної сирійської опозиції (курдам і арабам) як складової частини стратегії боротьби з терористичною організацією "Ісламська держава", передає з посиланням на урядові джерела телеканал CNN.
"Президент Обама ясно дав зрозуміти, що ми маємо намір продовжувати наші зусилля по знищенню ІД у Сирії, а також далі підтримувати помірну сирійську опозицію", - сказало одне з джерел.
Джерела телеканалу знову наголосили, що Росія в Сирії бореться не з ІД, а з усіма, хто протистоїть режиму сирійського президента Башара Асада.
Американське видання New York Times, з посиланням на джерела в урядових і військових колах США, повідомило про готується відкриття нового фронту проти "Ісламської держави" в Сирії.
Видання The Wall Street Journal знову повідомило, що Росія завдала авіаударів не по позиціях ІД, а попольовому госпіталю сирійської опозиції. Видання повідомляє, що, незважаючи на нанесення декількох авіаударів по утримуваним "Ісламською державою" територіям, Росія вже третій день бомбить північно-західні території Сирії, де сили ІД відсутні.
Також з власних джерел Reuters дізнався, що Іран та Ліван при підтримці авіаударів Росії мають намір захопити у сирійській опозиції раніше відбиті у Асада території, а не боротися з "ІД".
У той же час, США, Туреччина, Німеччина, Франція, Великобританія та інші союзники вимагають від РФ негайно припинити самовільні авіаудари по сирійській опозиції і зосередити увагу на боротьбі з "ІД".
Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режиму Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися. У той же час, у вересні ряд західних країн, включаючи Німеччину і Британію і навіть США, також пом'якшили риторику і вже не виключають можливості домовлятися з Асадом.Наприклад, глава Держдепу Джон Керрі заявляв про зміну позиції США по Башару Асаду. Меркель також заявляла про необхідність залучити до переговорів Асада і відзначала, що без Росії війну в Сирії не закінчити.