США мають намір найближчим часом зняти економічні обмеження з Куби, якщо Гавана досягне прогресу в забезпеченні прав людини в країні. Про це в понеділок, 21 березня, заявив президент США Барак Обама на спільній прес-конференції з кубинським лідером Раулем Кастро в Гавані.
"Я впевнений, що ембарго буде скасовано, але не знаю, коли це відбудеться", – цитує американського президента агентство Reuters.
Обама підкреслив, що ембарго не відповідає інтересам кубинського народу. У цьому його підтримав і Державної ради і Ради міністрів Куби Рауль Кастро.
Дату зняття санкцій з острівної держави президент США називати не став, відзначивши, що це буде залежати від результатів співпраці влади Куби з американськими колегами у сфері захисту прав людини.
Обама запевнив, що розширення співпраці Вашингтона та Гавани продовжиться і після завершення терміну повноважень його адміністрації.
За словами американського президента, США налаштовані на збільшення торгового обороту з Кубою та збільшення обороту долара в кубинській економіці.
Окрім економічного співробітництва, Вашингтон і Гавана висловили готовність спільно боротися з поширенням різних захворювань, в тому числі вірусу Зіку.
Президент Обама прибув з офіційним віззитом на Кубу увечері в неділю, 20 березня. Таким чином, він став першим президентом в історії країни, який відвідав острівну державу після Джона Калвіна Куліджа, який здійснив візит на Кубу в 1928 році.
14 серпня 2015 року на Кубі урочисто відновило роботу посольство США, яке не працює з 1961 року. Вперше за останні більш ніж півстоліття в Гавані підняли американський прапор.
Як йдеться у статті "Дзеркала тижня. Україна" "Чого очікує президент Барак Обама від візиту на Кубу?", Обама збирається зарахувати налагодження відносин з Кубою в актив історичних надбань свого президентства. Як зазначає автор статті Віктор Каспрук, якщо президент США їде в гості до братів Кастро, це може виглядати як надання легітимності влади, яка явно не поспішає відмовлятися від своїх репресивних звичок і не поспішає проводити реформи в сфері прав людини.