Президент США Барак Обама заявив про можливість американських контрзаходів у відповідь на втручання Росії у недавні вибори в США. Заходи, за словами Обами, будуть як публічними, так і негласними.
"Пан Путін добре обізнаний про мої почуття з цього приводу, тому що я безпосередньо обговорював з ним це", - сказав президент США в інтерв'ю на радіостанції NPR.
"Я вважаю, ми безперечно повинні вжити заходів, коли уряд чужої країни намагається вплинути на недоторканність наших виборів. І ми приймемо - в той час і в тому місці, яке виберемо",- зазначив Обама.
За його словами, кібератаки впливали на кампанію Хілларі Клінтон, кандидата в президенти США від Демократичної партії.
"Що зробила атака російських хакерів, так це створила більше проблем для виборчої кампанії Клінтон, ніж для кампанії Трампа. Немає сумнівів у тому, що атака сприяла створенню атмосфери, в якій всі увагу протягом тижнів, місяців було концентровано на скандалі навколо електронних листів Хілларі, Фонді Клінтонів, політичних плітки", - вважає американський президент.
Раніше повідомлялося, що президент США Барак Обама зажадав від розвідувального співтовариства надати йому детальний звіт про російських кібератаки, націлених на втручання у хід виборчої кампанії 2016 рік.
Обама наполіг на надання йому звіту до того, як він покине овальний кабінет.
Представник прес-служби Білого дому підкреслив, що розпорядження Обами не має ніякого відношення до озвучених раніше вимог конгресменів-демократів розслідувати кібератаки, які дестабілізували кампанію кандидата в президенти Хілларі Клінтон.
Раніше повідомлялось, що сім найвпливовіших сенаторів–демократів написали лист Бараку Обамі у вівторок, 29 листопада. Політики натякнули на замовчування Білим домом інформації про кібератаки російських хакерів під час президентських виборів у США, і закликали відкрити її громадськості.
Нагадаємо, в середині червня російські хакери зламали базу даних Демократичної партії США.Вони отримали доступ до бази даних, зібраної на кандидата на посаду президента США від Республіканської партії Дональда Трампа, а також змогли прочитати всі електронні листи і трафік чатів комітету. При цьому кіберзлочинці не отримали доступу до фінансової інформації або особистої інформації спонсорів партії.
За даними ЗМІ, також піддалися атакам комп'ютери і мережі інших американських політичних організацій, а також основних претендентів на пост президента США Гілларі Клінтон і Дональда Трампа.
7 жовтня Міністерство внутрішньої безпеки та Управління національної розвідки США звинуватили Росію в організації скоординованих кібератак з метою вплинути на виборчий процес у США.
15 жовтня віце-президент США Джозеф Байден повідомив про готовність Вашингтона вжити заходів проти Росії у зв'язку з тим, що, як стверджують американські офіційні особи, пов'язані з РФ хакери втручалася у президентські вибори в США.