UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама не хоче повторювати у Сирії іракський сценарій

Президент США висловив упевненість в тому, що за хімічною атакою у Гуті стоїть уряд Башара Асада. Він вважає за необхідне надіслати йому "потужний сигнал більше так не робити". Однак остаточного рішення про початок військової операції у Сирії поки не прийнято.

Президент США 3 заявив, що можливий удар по Сирії благотворно б позначився на подальшому розвитку подій у цій країні: хоча він навряд чи "врятує положення", але може послати сирійського уряду "потужний сигнал" про те, що краще не застосовувати хімічну зброю.

При цьому глава Білого дому підкреслив, що остаточного рішення про початок військової операції у Сирії ще не прийнято. Він також вважає, що втручання має бути незначним за масштабом, щоб не повторювати багаторічну військову кампанію американських військ, як це сталося після вторгнення в Ірак у 2003 році.

"Якщо ми застосуємо стриманий, оптимальний підхід, не будемо вплутуватися у тривалий конфлікт, не будемо повторювати іракську кампанію, чого бояться дуже багато людей, але при цьому будемо говорити чітко, рішуче і стримано, то ми дамо чіткий сигнал - припиніть робити це (застосовувати хімічну зброю)", - сказав Обама в інтерв'ю телеканалу PBS NewsHour.

За його словами, якщо США будуть діяти таким чином, то це буде мати ефект для національної безпеки країни, бо "хімічна зброя більше не буде використовуватися проти мирних громадян".

Обама також підкреслив, що у Вашингтона немає сумнівів, що за хімічною атакою у передмісті Дамаска стоїть уряд сирійського президента Башара Асада. Жодних доказів цієї версії Обама не навів, але вказав, що сирійські повстанці володіють хімічною зброєю та засобами її доставки.

Як повідомлялося, найближчим часом уряд Великобританії має намір представити на розгляд Ради безпеки ООН проект резолюції щодо Сирії.

Документ засуджує уряд Асада за застосування хімічної зброї та включає санкцію на "необхідні заходи" для захисту цивільного населення Сирії.

Нагадаємо, чергове загострення ситуації в Сирії сталося 21 серпня, коли ряд ЗМІ повідомили про масштабну хімічну атаку у Східній Гуті - одному з передмість Дамаску. За неофіційними даними, тоді загинули більше тисячі людей, серед них - сотні дітей.

Після цього на Заході відкрито заговорили про можливе втручання у сирійський конфлікт. Глава МЗС Великобританії Вільям Хейг заявив про можливість іноземного втручання без одностайної підтримки всіх членів РБ ООН (де на боці Сирії виступають Росія і Китай).

Тим часом розслідування обставин застосування хімічної зброї проводить група інспекторів ООН. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав усі сторони конфлікту дати інспекторам достатньо часу, для того, щоб вони могли завершити свою роботу. "Дайте світу шанс. Дайте шанс дипломатії. Перестаньте воювати... і почніть переговори", - закликав він. !zn

Читайте також:

Зустріч постійних членів Радбезу ООН щодо Сирії завершилася безрезультатно

США на закритій зустрічі в ООН закликали до негайних дій у Сирії

Загострення конфлікту в Сирії викликало різке підвищення цін на нафту

В Ірані погрожують атакувати Ізраїль в разі удару США по Сирії

Експерти спрогнозували три варіанти військової операції в Сирії - від символічних ударів до лівійського сценарію