UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама назвав умови співпраці з Росією і Іраном щодо Сирії

Президент США не бачить майбутнього Асада в Сирії.

Президент США Барак Обама, виступаючи на Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку, висловив готовність співпрацювати з будь-якою країною, в тому числі Росією і Іраном, для вирішення конфлікту в Сирії.

У той же час, упевнений Обама, Штати не можуть погодитися на нав'язувані цими країнами умови утримування у владі нинішнього президента Сирії Башара Асада після всього того, що сталося в цій країні.

"При цьому треба визнати, що після такого кровопролиття і різанини не може бути повернення до довоєнного статус-кво", - сказав Обама, маючи на увазі перебування при владі нинішнього президента Сирії Башара Асада.

Обама визнав, що останнім часом все частіше звучать заклики підтримати Асада заради перемоги над ІДІЛ, проте США не згодні з таким підходом.

"Нам говорять про те, що це необхідно, щоб перемогти хаос, це єдиний шлях боротьби з тероризмом - недопущення втручання іноземних сил. За такою логікою нам слід підтримувати таких тиранів як Башар аль-Асад, який скидає на невинних чоловіків, жінок, дітей бомби", - сказав він.

Обама висловив упевненість, що Сирії необхідний перехідний уряд.

Читайте також: В Україні зафіксований другий випадок спалаху АЧС на промисловому виробництві

Нарешті, коментуючи критику низки експертів та ЗМІ щодо слабкості своєї зовнішньої політики, Обама підкреслив, що він "ніколи не засумнівається в застосуванні сили, якщо виникне загроза США і їх союзникам".

У цій же промові Обама вимагав повернути Україні контроль над її територією і гарантувати їй право самостійно вирішувати своє майбутнє.

Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режиму Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися. У той же час, у вересні ряд західних країн, включаючи Німеччину і Британію, також пом'якшили риторику і вже не виключають можливості домовлятися з Асадом.

Майже всі передові західні видання вже припустили, що Росія має намір використовувати конфлікт у Сирії, щоб "виміняти" у Заходу поступки по Україні і скасування санкцій проти РФ. У той же час, радник канцлера Німеччини Ангели Меркель заявляв, що Путін не отримає поступок по Україні у разі допомоги по боротьбі з ІДІЛ.

Після інформаційного шуму і занепокоєння, вираженого з цього приводу Вашингтоном, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю і тренуванням військових, проте зазначив, що говорити про російську участь у військових операціях в Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?