UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нью-Йорк став першим американським штатом, що посилив контроль над зброєю

Губернатор Нью-Йорка підписав найжорсткіший у США закон про особисту зброю.

Нью-Йорк став першим американським штатом, який прийняв закон про посилення контролю над зброєю.

15 січня закон підписав губернатор Ендрю Куомо. Він зазначив, що поштовхом до вживання суворих заходів стала нещодавня бійня у Ньютауні, коли 20-річний хлопець застрелив у школі 26 людей, більшість з яких - діти у віці до 10 років.

Тепер для жителів штату буде діяти найжорсткіший у США закон щодо прав громадян на особисту зброю.

Документ посилює діючу заборону на зберігання та носіння "штурмової зброї" (assault weapon), вводить обмеження на кількість патронів в обіймі, а також зобов'язує максимально ретельно перевіряти інформацію про потенційних покупців зброї з метою виключити її потрапляння до рук психічно хворих людей.

"З точки зору здорового глузду, психічно хворі люди не повинні мати доступ до зброї. У забезпеченні цього, напевно, і полягає основний сенс цього закону", - заявив Куомо.

Раніше законопроект схвалили спочатку верхня палата законодавчих зборів штату, контрольована республіканцями, а потім і нижня, де більшість місць належить демократам.

Нагадаємо, загальнонаціональний пакет заходів з посилення контролю над штурмовою зброєю готовий і в президента Барака Обами.

Активне обговорення обмежень продажу зброї у США почалося після того, як уранці 14 грудня парубок на ім'я Адам Ланца увірвався в будівлю початкової школи Сенді-Хук в місті Ньютаун і почав стріляти по дітям і дорослим, після чого покінчив життя самогубством.

Ланца застрелив 26 осіб, 20 з яких - діти у віці від п'яти до десяти років.

"Штурмова зброя"

Зазначимо, що як такого поняття "штурмова зброя" не існує - це винахід команди екс-президента США Білла Клінтона, який ввів у 1994 році "assault weapon ban" ("заборона на штурмову зброю"), що діяла у США 10 років.

Як "штурмову" демократи-супротивники зброї найчастіше визначали тоді і зараз напівавтоматичну вогнепальну зброю, що має певні ознаки, аналогічні військовій зброї (магазини, рукоятки тощо).

Право громадян на носіння та зберігання зброї гарантує друга поправка до Конституції США. !zn

Читайте також:

Обама підтримав заборону на продаж наступальної зброї у США

У США буде проведена реформа в області продажу та володіння вогнепальною зброєю

Після масового вбивства дітей у США різко зросли продажі зброї

У США чоловік у камуфляжі розстріляв відвідувачів торгового центру: троє загиблих