UA / RU
Підтримати ZN.ua

НВК ООН: COVID-19 і закриття державних кордонів погіршили становище 3 мільйонів мігрантів

Мігранти знаходяться в переповнених приміщеннях, не мають доступу до медичних послуг.

У світі налічується близько 272 млн мігрантів і трохи менше половини з них - жінки. В ООН вважають мігрантом будь-якого, хто змінює країну свого проживання, незалежно від причини.

В Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини відзначають: ситуація з правами людини погіршилася. За даними ООН, близько 3 млн мігрантів опинилися в скрутному становищі через обмеження, викликаних COVID-19 і закриттям кордонів - існуючі проблеми, нерівність і маргіналізація лише посилилися, пише Радіо Свобода.

"Необхідно виділити три основні проблеми: перша - це доступ до послуг і профілактиці COVID-19 в деяких країнах. Коли людина не має документів, він часто боїться отримати доступ до необхідних послуг, тому що не знає, чи буде він виявлений, затриманий і, можливо, депортований. Друга проблема, безпосередньо пов'язана з COVID-19 - це права людини і прикордонний контроль. Ми закликали уряди розглянути питання про припинення примусової депортації під час пандемії і замість цього розглянути інші варіанти. Ряд країн прислухався до рекомендацій. Третя велика проблема - зміст мігрантів під вартою. Люди знаходяться в переповнених приміщеннях, не мають доступу до медичних послуг", - розповіла радник НВК ООН з прав людини Кароліна Ернандес.

США залишаються найбільш привабливою для мігрантів країною світу, в якій проживає понад 50 млн мігрантів.

Келлі Енн Уїлан працює в Комітеті США у справах біженців та іммігрантів, який допомагає Держдепартаменту розміщувати біженців в США, зазначає: країна зіткнулася з безпрецедентною припливом неповнолітніх мігрантів.

Читайте також: Пандемія запам’ятається як переломний момент в історії людства — The Economist 

Вона додає: процес міграції, особливо в разі дуже непростий і займає роки, а іноді й десятиліття.

"Наприклад, представники ЛГБТ-спільноти залишають Уганду через переслідування. Зазвичай вони намагаються виїхати в сусідню країну, яка трохи безпечніше. Після того, як вони туди доберуться, їх зазвичай розміщують в таборі. І деякі з цих біженців залишаються в таборах протягом десятків років в очікуванні переселення в інше місце. - зазначає Келлі Енн Уїлан. - Прохач притулку теж біженець, але різниця в тому, що прохачі притулку спочатку прибувають в країну і намагаються вимагати захисту, а не чекають в третій країні".

У Комітеті США у справах біженців та іммігрантів сподіваються, що з приходом нової адміністрації, яка існує політика Сполучених Штатів в питанні мігрантів зміниться.

Раніше повідомлялося, що Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію по ситуації з правами людини в окупованому Росією Криму.

Про це в своєму Twitter повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Її прийняття в черговий раз доводить, що світ солідарний з Україною в невизнання російської спроби анексії Криму", - підкреслив дипломат.

Також Кулеба зазначив, що дана резолюція закликає посилити взаємодію в рамках міжнародних структур, "щоб змусити Росію як окупаційну владу виконувати зобов'язання за міжнародним гуманітарним правом, забезпечити безперешкодний і повний доступ до Криму для міжнародних моніторингових місій".