UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нуланд: Україна в процесі вакцинації стала жертвою Китаю

Доставка вакцин від коронавірусу була скасована.

У Держдепі США заявили, що влада Китаю скасували постачання вакцин Україні через те, що та проголосувала в ООН за резолюцію по Сіньцзяну.

Про це заявила заступник держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд.

"Україна стала жертвою Китаю, коли проголосувала в Раді ООН з прав людини за резолюцію по Сіньцзяну. Доставка 500 тисяч вакцин від коронавірусу з Китаю була скасована", - сказала Нуланд на онлайн-конференції Американської ради з Німеччини - що базується в Нью-Йорку неурядової організації.

"Це використання вакцин в якості зброї", - підкреслила Нуланд, додавши, що США, мають намір протистояти цьому.

Читайте також: Лідери G7 розробляють плани протидії Китаю

Раніше повідомлялося, що Китай погрожував Україні, щоб вона відмовилася від підтримки документу, який дозволяє перевірити дотримання прав людини в західному регіоні Китаю Сіньцзяні.

За повідомленням АР, Україна приєдналася до заяви 40 країн, представленому Канадою на засіданні Ради з прав людини в Женеві у вівторок із закликом Китаю дозволити негайний доступ незалежних спостерігачів в Синьцзяна.

Деякі правозахисні організації заявляють про жорстоке поводження з боку Китаю в мусульманських уйгурів та інших людей в регіоні.

"У четвер Україну вилучила своє ім'я зі списку держав, що підтримують, після того, як китайська влада попередила Київ, що вони заблокують заплановану поставку не менше 500 000 доз вакцин проти COVID-19 в Україні", - анонімно повідомили виданню дипломати двох країн.

Навесні США, Канада, Великобританія і ЄС ввели санкції відносно китайських чиновників, звинувативши їх у причетності до порушень прав уйгурів. Китай відповів дзеркальними заходами.

В Україні почалася вакцинація китайською вакциною CoronaVac проти COVID-19 виробництва Sinovac Biotech, яку раніше вакцинують маломобільні групи населення, людей з інвалідністю та тих, хто за ними доглядають.

25 червня посли країн "Великої сімки" прокоментували в Twitter зустріч з міністром охорони здоров'я України Віктором Ляшко.

"Посли G7 під час зустрічі з Ляшко підтвердили свою готовність допомогти Україні реалізувати програму вакцинації та підтримати її відновлення від пандемії COVID-19", - йдеться в повідомленні.