Колишній посол США у Росії Майкл Макфол у середу, 26 лютого повертається на батьківщину. Він планує працювати у Стенфордському університеті, де викладав до початку держслужби. Ім'я дипломата, який стане наступником Макфола, досі невідомо. Раніше Макфол повідомив РІА Новини, що претендентів на цю посаду кілька, але не назвав конкретних прізвищ. Кандидата, якого висуває президент, має після цього ще схвалити Сенат. До прибуття нового посла тимчасовим повіреним у справах США у РФ призначено Шейлу Гуолтні.
Газеті "Коммерсант" стали відомі найбільш ймовірні претенденти на посаду посла США в РФ. Джерела видання, близькі до Держдепартаменту, особливо підкреслюють, що у будь-якому випадку зміна голови американської дипмісії не призведе до помітних змін у політиці США щодо Росії.
За даними "Коммерсанта", на посаду посла претендують три кар'єрних дипломати - Джон Теффт, Стівен Пайфер і Карлос Паскуаль, а також один із провідних експертів з проблем роззброєння та ядерної безпеки Роуз Готтемеллер. Видання відзначає цікаву деталь, що троє претендентів - Теффт, Пайфер та Паскуаль - раніше були послами США в Києві.
Теффт очолював дипмісію в Україні з листопада 2009 по серпень 2013 року, а до цього був послом у Вільнюсі і Тбілісі. З 1996 по 1999 рік він обіймав посаду заступника голови посольства США у Москві. 61-річний Стівен Пайфер обіймав різні посади в дипмісіях США у Москві, Варшаві і Лондоні, а послом у Києві був з 1998 по 2000 рік. З 2001 по 2004 рік Пайфер був заступником помічника держсекретаря. Зараз він є старшим науковим співробітником центру Brookings Institution.
55-річний Карлос Паскуаль був послом у Києві з 2000 по 2003 рік, а пізніше очолював дипмісію в Мексиці. Працював у Національній раді безпеки і в Раді з міжнародного розвитку (USAID). В даний час дипломат курирує у Держдепі співпрацю в енергетиці.
61-річна Роуз Готтемеллер була директором Ради національної безпеки щодо Росії, України і Євразії, працювала у Міністерстві енергетики США. Очолювала Московський центр Карнегі. З 2012 року є в.о. помічника держсекретаря з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки. Вільно говорить російською.
За даними джерел "Коммерсанта", процедура затвердження посла може тривати кілька місяців. Як пояснив один зі співрозмовників газети, Білому дому хотілося б відправити до Москви нову людину не пізніше червня, коли Барак Обама поїде до Сочі на саміт G8. !zn