UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий закон про санкції за втручання у вибори недостатньо ефективний - сенатор

Єдиним справжнім рішенням є прийняття закону про захист виборів від загроз шляхом встановлення обмежень DETER Act, заявив критик Трампа.

Президент США Дональд Трамп ледве поставив свій підпис на указі, який дозволяє застосування санкцій проти іноземців, які беруть участь у втручанні в американські вибори, як у Сенаті США вже піддали критиці цей документ, зокрема, сенатор-демократ від штату Меріленд Кріс Ван Холлен заявив у своєму Twitter що підписаний закон визнає загрозу, проте недостатньо ефективний.

"Захист наших виборів від іноземних атак є однією з найбільш нагальних проблем, які стоять перед нашою країною. Указ президента Трампа визнає цю загрозу, але недостатньо ефективний", - написав сенатор.

Protecting our elections from foreign attacks is one of the most pressing issues facing our country. President Trump's s executive order recognizes the threat but does not go far enough. With only 55 days until the midterm elections, the only real solution is to pass the #DETERAct. https://t.co/Bvi2j1bUV4

- Chris Van Hollen (@ChrisVanHollen) 12 вересня 2018 р.


Ван Холлен додав, що до проміжних виборів у Конгрес залишилося 55 днів і єдиним справжнім рішенням є прийняття закону про захист виборів від загроз шляхом встановлення обмежень DETER Act (Defending Elections from Threats by Establishing Redlines Act).

Особливість DETER Act полягає в тому, що він передбачає можливість введення санкцій проти інших держав за втручання у вибори автоматично, без згоди на це президента країни.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп у середу, 12 вересня, підписав указ, який вводить санкції проти іноземних осіб та організацій, які спробують втрутитися у вибори на території Сполучених Штатів. Санкції будуть включати заморожування активів, обмеження доступу до фінансової системи США і заборону американцям на інвестиції в компанії, які потрапили під ці заходи. Рішення про введення санкцій згідно з указом будуть приймати Держдеп і Мінфін США, заявив радник Трампа Джон Болтон.

Раніше Палата представників Конгресу Сполучених штатів Америки ухвалила давно обговорюваний і визнаний необхідним закон "Про кіберстримування і відповідні заходи", що передбачає відповідальність країн і організацій за проведення кібератак на США; текст закону вже з'явився на сайті Конгресу.