Новий склад нижньої палати парламенту 3 ризикує стати таким, з яким більшість світу не захоче мати справ взагалі. І проблема не в тому, що ніхто не вірить у чесність цих виборів. Всі розуміють, що результати будуть сфальсифіковані, це вже цілком нормально для Росії.
"Зрештою, в Росії вже дуже давно не було чесних і вільних виборів, остаточний результат яких не був би підлаштований під нагальні потреби Кремля", - пише в своїй статті оглядав Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.
Він додає, що парламентарі країн Заходу до цього часу не відмовлялися співпрацювати з членами Держдуми РФ, члени якої прийшли до влади незаконними методами. Їм дозволяли брати участь у міжнародних зустрічах таких організацій, як ОБСЄ чи брати участь у засіданнях Ради Європи.
"Ні, Росія збирається обрати нелегітимний парламент тому, що деяких його членів оберуть на території окупованого грубою силою Криму. Нова Держдума включатиме депутатів, які будуть представляти територію, що законно належить Україні", - зауважує оглядач.
На його думку, так Кремль перетинає нову дуже небезпечну "червону лінію". Тому що кожен іноземний парламентар, уряд чи міжнародна організація, яка буде співпрацювати чи вести будь-які справи з такою Держдумою Росії фактично буде визнавати російську окупацію української землі.
"Скоро ми дізнаємось, хто готовий зробити такий крок", - пише оглядач.
8 вересня Верховна Рада ухвалила заяву до парламентів іноземних держав, парламентських асамблеяй і міжнародних організацій щодо виборів до Держдуми РФ на території тимчасово окупованого Криму і Севастополя. Народні депутати у своєму зверненні нагадали, що РФ має намір провести в Криму і Севастополі 18 вересня 2016 року вибори в Держдуму. У зв'язку з цим український парламент звертається до міжнародного співтовариства з наполегливим проханням утриматися від участі у спостереженні за ходом виборів, а також закликає жодних обставин не визнавати їх результатів.