Обраний президент Ірану 3 2 серпня вперше публічно розповів про своє ставлення до арабо-ізраїльського конфлікту, повідомляє agence France-Presse.
"Сіоністський режим - це рана, нанесена мусульманського світу, яка не гоїться вже кілька десятиліть. Цієї рани необхідно позбутися", - сказав Рухани.
В Ірані і багатьох інших ісламських країнах Ізраїль називають "сіоністським формуванням", а уряд єврейської держави - "сіоністським режимом".
Рухані також заявив, що новий раунд переговорів між палестинцями та ізраїльтянами - це лише спроба останніх постати перед світом у вигідному, миролюбному світлі, "хоча на цьому тлі Ізраїль продовжує свою агресивну політику".
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаніягу вже відреагував на ці зауваження нового президента Ірану, заявивши, що той ще до вступу на посаду "показав своє справжнє обличчя", повідомляє Reuters.
Ізраїльські офіційні особи, включаючи самого Нетаніягу багато років відмовляли Ірану у праві на розвиток ядерної програми. Підставою для такої позиції називали намір "стерти Ізраїль з карти світу", нібито озвучений президентом Ірану Махмудом Ахмадінеджадом.
Тільки у червні 2012 року офіційний представник Єрусалиму визнав, що Ахмадінеджад ніколи не вживав таких слів, хоча і називав Ізраїль "раковою пухлиною, яку треба видалити" і "протиприродним утворенням, приреченим на загибель".
Заяви Рухані про ізраїль і переговори з арабами були зроблені в День Єрусалима - свято солідарності з палестинцями, яке щорічно відзначається в Ірані. Аудиторія нового президента підтримала його скандуванням гасел "Смерть Ізраїлю!" і "Смерть США!". !zn
Читайте також:
Новий президент Ірану заявив про відкритість в ядерній програмі
Іран може збільшити обсяги збагаченого урану