На папері Крістофер Врей здається ідеальним кандидатом на роль директора ФБР. В нього "бездоганна" академічна підготовка, він закінчив Єльську юридичну школу. Потім Врей десять років пропрацював федеральним прокурором, після чого зайняв високу посаду в Департаменті юстиції.
Але проблема в тому, що юридична компанія Врея - King & Spalding - представляє інтереси російських енергетичних гігантів "Роснефти" і "Газпрома". Про це пише видання USA Today.
Видання нагадує, що "Роснефть" часто згадувалася в горезвісному досьє, яке підготував колишній британський агент МІ6 Крістофер Стіл і яке згодом потрапило в пресу. В ньому йшлося про те, що голова "Роснефти" Ігор Сєчін запропонував кандидату в президенти Дональду Трампу 19% компанії у обмін на скасування американських санкцій проти Росії. Свою пропозицію він нібито зробив через радника кандидата-республіканця Картера Пейджа, коли той був у Москві у липні 2016-го року.
З 2012 року "Роснефть" також мала угоду на 500 мільярдів доларів про спільну розробку родовищ з компанією ExxonMobil, яку очолював нинішній Держсекретар США Рекс Тіллерсон. Однак, на заваді угоді стали санкції, які президент Барак Обама запровадив проти Росії після її вторгнення в Україну. Вони унеможливили здатність російських компаній вести бізнес з партнерами в США. Скасування санкцій адміністрацією Трампа дозволило б ExxonMobil відновити спільні роботи з "Роснефтью", а юридична компанія King & Spalding зіграла б роль посередника на переговорах щодо контракту між двома компаніями.
Видання зауважує, що співпраця фірми Врея з "Газпромом" викликає ще більше занепокоєння. Адже російський газовий гігант був партнером в "РосУкрЕнерго", яку контролює український олігарх Дмитро Фірташ. Видання нагадує, що у Чикаго Фірташа обвинувачують у аферизмі. Він мав численні фінансові угоди з колишнім головою виборчого штабу Дональда Трампа Полом Манафортом, а також вважається "наближеним до близького кола" російського президента Володимира Путіна.
Хоча і не має ознак того, що Врей особисто вів справи з "Газпромом" чи "Роснефтю" в рамках співпраці його юридичної фірми з цими компаніями, не виключена, що, очоливши ФБР, він може постати перед конфліктом інтересів. Зокрема, він може виявитися не зацікавленим у розслідуванні ФБР щодо втручання Росії у американські вибори в 2016 році і існування можливих зв'язків команди Трампа зросійськими чиновниками.
Нагадаємо, що сьогодні Сенат США допитає екс-директора ФБР у справі щодо Росії. Допит почнеться у відкритому режимі, однак згодом продовжиться за зачиненими дверима, щоб сенатори змогли обговорити з екс-директором ФБР таємну інформацію.
Також комісія сенату викличе Флінна для надання свідчень через його бізнес. У комісії вважають, що Флінн неправомірно скористався п'ятою поправкою, яка дозволяє не свідчити проти себе, однак підкреслюють, що у випадку з бізнесом її точно не можна буде використовувати.