UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий випадок бубонної чуми зафіксовано в Китаї

Ситуація в регіоні контролюється і на даний момент нових випадків не виявлено.

Сьогодні, 7 серпня, стало відомо, що в Китаї від бубонної чуми помер житель регіону Внутрішня Монголія.

Інформацію про випадок зараження небезпечною хворобою передає CNN.

Влада регіону відзначає, що хвороба призвела до збою у системі кровообігу хворого. При цьому не повідомляється, як саме заразився потерпілий.

Щоб контролювати поширення хвороби, влада заблокувала село Суджі Сіньцунь, у якому жив померлий, і розпорядилася проводити щоденну дезінфекцію будинків.

Читайте також: У майбутньому на людство чекає ще більше пандемій - Bloomberg

Район Дамао Баннер переведений на третій з чотирьох можливих рівнів попередження чуми.

На даний момент про нові випадки зараження небезпечною хворобою в цьому регіоні не повідомляється. Результати тестів 9 осіб прямого контакту і 26 вторинного показали негативний результат.

Це вже другий виявлений випадок чуми в Китаї в поточному році. У липні хворобу зафіксували в міському окрузі Баян-Нур, який також розташований у Внутрішній Монголії.

Чума особливо важко переноситься людиною у септичній та легеневій формах. Летальність досягає від 30% до 100%.

Чума це інфекційне захворювання, яке передається людині від бліх дрібних тварин, переважно гризунів – щурів і мишей.

У Всесвітній організації охорони здоров'я вважають, що ситуація з бубонною чумою у Монголії та Китаї не представляє підвищеної небезпеки.

"На даний момент ми не вважаємо, що мова йде про підвищену загрозу, але ми ретельно стежимо за ситуацією", - зазначила представник ВООЗ Маргарет Харріс.

Вона також додала, що ВООЗ тісно співпрацює з владою обох держав з цього питання. За словами Харріс, згідно з даними, випадки зараження чумою "добре піддаються лікуванню". Представник ВООЗ зазначила, що бубонна чума завжди існувала в світі і залишиться ще на століття.

Раніше ZN.UA писало, що якщо розвинені економіки світу "проїжджають" криза, тригером якої послужив COVID-19, образно кажучи, на новеньких брендових іномарках, доверху набитих доларами, євро і новітнім медичним обладнанням, то українська економіка "під'їхала" до його рубежу на старенькому авто випуску кінця минулого століття з багажником боргів. Детальніше в матеріалі Сергія Следзя "Карантин"методом бульдозера".