UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий президент Ірану відкинув “тиск” з боку США, вихваляючи дружбу з Китаєм та РФ 

За його словами, Тегеран залишатиметься відданим розширенню й зміцненню співпраці з Росією.

Сполучені Штати повинні зрозуміти, що Іран не буде реагувати на тиск, заявив новообраний президент країни Масуд Пезешкіан у суботу, 13 липня. Він також підкреслив дружбу Тегерана з Китаєм і Росією, повідомляє Reuters.

Читайте також: Іран може перейти від конфронтації до економічної конкуренції із Заходом – FT

Пезешкіан, відносно поміркований політик, який переміг на виборах свого суперника прихильника жорсткої лінії, також стверджує, що Іран не прагне отримати ядерну зброю.

За його словами, Тегеран буде розширювати зв'язки з сусідами та взаємодіяти з Європою.

"Сполучені Штати повинні визнати реальність, зрозуміти раз і назавжди, що Іран не реагує і не буде реагувати на тиск і що оборонна доктрина Ірану не передбачає ядерну зброю", - йдеться у заяві Пезешкіана під назвою "Моє послання новому світу", опублікованій у газеті Tehran Times.

"Китай і Росія послідовно підтримували нас у складні часи. Ми глибоко цінуємо цю дружбу. Росія є цінним стратегічним союзником і сусідом Ірану, моя адміністрація залишатиметься відданою розширенню й зміцненню нашої співпраці", - сказав новий президент Ірану, додавши, що Тегеран буде активно підтримувати ініціативи, спрямовані на припинення “конфлікту в Україні”. 

Іран є важливим союзником РФ та постачає Москві безпілотники для війни проти України. 

"Іранський народ довірив мені потужний мандат на енергійне продовження конструктивної взаємодії на міжнародній арені, наполягаючи на наших правах, нашій гідності та заслуженій ролі в регіоні й світі. Я відкрито запрошую всіх, хто бажає приєднатися до нас у цій історичній справі", - додав він.

Читайте також: Росія, Китай та Іран є "новими країнами Осі", які ще більш небезпечні, ніж нацисти в 1939 році — британський генерал

Пезешкіан, 69-річний кардіохірург, пообіцяв просувати прагматичну зовнішню політику, послабити напруженість у переговорах Ірану з великими державами, які зараз зайшли в глухий кут, щоб відновити ядерний пакт 2015 року й поліпшити перспективи соціальної лібералізації та політичного плюралізму.

Однак багато іранців скептично ставляться до його здатності виконати свої передвиборчі обіцянки, оскільки саме верховний лідер Алі Хаменеї, а не президент, має найвищу владу в Ірані.

Те, як перемога Пезешкіана вплине на відносини Ірану з Україною, Росією й Заходом та чи варто очікувати радикальних змін в іранському суспільстві, аналізував Ігор Семиволос.