У списку санкцій щодо Білорусі, який у понеділок обговорять міністри закордонних справ країн Євросоюзу, первинно перебувають близько 30 суб'єктів. Після їх затвердження санкції набудуть чинності впродовж тижня, повідомив у понеділок вранці заступник міністра закордонних справ Литви Арнолдас Пранцкявічюс.
В інтерв'ю радіостанції LRT заступник міністра нагадав, що санкції проти режиму Аляксандра Лукашенка лише розширюватимуться, особливо за такої тактики поведінки.
"Звичайно, за кожним рішенням знову доведеться домовлятися, проте немає сумнівів у тому, що є загроза запровадження ширших, важливіших санкцій, які могли б впливати і на економіку Білорусі, і на її доступ до фінансових ринків, і це є додатковим заходом тиску на білоруський режим", - цитує Пранцкявічюса агентство «Інтерфакс-Україна».
Він зазначив, що на ефективність санкцій вказує і той факт, що іракські та турецькі авіаліній ухвалили рішення скасувати рейси до Мінська або перестати продавати квитки до Білорусі для іракців та єменців.
Міністри закордонних справ країн Євросоюзу зберуться на зустріч у понеділок, 15 листопада, для вирішення питання нових санкцій проти Білорусі у відповідь на підбурювання міграційної кризи на кордоні з Польщею, Литвою та Латвією. Під санкції мають потрапити авіаперевізники, турагентства, посадовці, пов'язані з доставкою мігрантів до Білорусі, заявив напередодні засідання головний координатор зовнішньої політики ЄС Жозеп Боррель.
Раніше прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Польща, у зв'язку із загостренням ситуації на кордоні Польщі та Білорусі, обговорює з Литвою та Латвією питання безпеки східного флангу Альянсу в рамках 4 статті Північноантлантичного договору.
Про те, що відбувається на кордоні і як Польща вирішуватиме міграційну кризу, читайте у статті Олександра Шевченка «Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість».