Норвезький флот бере на озброєння "суперчовен" - Marjata IV, який цієї весни поповнить угруповання в районі Баренцева і Норвезького морів. Таким чином, вперше в історії Норвегія і НАТО відправлять на стеження за російськими підводними човнами два судна замість одного, пише Svenska Dagbladet.
Новий норвезький "суперчовен" – продовження проекту Marjata. Судна цього типу з 1960-х років займаються розвідувальною діяльністю в районі Баренцева і Норвезького морів. Зазвичай Marjata знаходиться поблизу російського кордону, зазначає SvD.
Нова модифікація значно перевищує розмірами свою попередницю. Довжина Marjata IV становить 126 метрів, ширина – 23,5 метрів. Комплектацією обладнання займалися на військово-морській базі Читхем в США. В цілому проект є одним з найдорожчих для норвезького військового відомства: близько 1,4 мільярдів норвезьких крон, тобто приблизно 149 мільйонів євро.
Новий корабель повинен надійти на озброєння цієї весни, портом приписки стане Кіркенес. При цьому до 2017 року норвезькі військові планують оснастити новим обладнанням Marjata III і повернути її на бойове чергування, змінивши ім'я судна на Eger.
У минулому місяці командувач ВМС НАТО Клайв Джонстон висловив стурбованість активністю російських підводних човнів.
Для Норвегії як члена НАТО важливо вести розвідувальну діяльність у північних морях і стежити за російськими підводними човнами, які направляються в арктичні води з баз на Кольському півострові, пише видання.
Військовий історик Ларс Гюллендаль розповів SvD, що оновлення норвезького морського флоту говорить про те, що Норвегія і НАТО бачать в Росії потенційного супротивника. Так, нещодавно США розмістили винищувачі F-15 в Ісландії та Нідерландах на тлі дій РФ.
Норвегія регулярно бере участь у міжнародних морських і сухопутних навчаннях, у тому числі поблизу російського кордону: Cold Response, Joint Viking, Dynamic Mongoose та інших.