UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нобелівську з медицини присудили за відкриття "системи GPS" в мозку

Троє вчених відкрили клітини в мозку людини, які утворюють систему орієнтування на місцевості і запам'ятовування маршрутів.

Нобелівську премію з медицини цього року отримають троє вчених, які відкрили систему навігації у мозку людини.

Як повідомляє Der Spiegel, сьогодні в Стокгольмі оголосили, що лауреатами престижної премії цього року стануть неврологи: американець Джон О'Кіф і двоє норвежців Май-Брітт і Едвард Мозери.

Троє вчених відкрили в гіпокампі мозку особливі нервові клітини, які відповідають за орієнтування на місцевості. А також утворюють нейронні зв'язки, які дозволяють запам'ятовувати маршрути.

Дослідження тривало більше 30 років. Тепер троє вчених розділять між собою 870 тисяч євро нагороди за своє відкриття.

Нагадаємо, у 2013 році Нобелівську премію миру присудили Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ). Фахівці цієї організації працювали в Сирії над знищенням її хімічного арсеналу.

Нобелівська премія з літератури дісталася канадській письменниці Еліс Мунро, яка обійшла відомого японського письменника Харукі Муракамі.

Нобелівська премія в галузі фізики була присуджена професорам Пітеру Хіггсу і Франсуа Енглеру за теоретичне відкриття бозона Хіггса - останнього відсутнього елемента в теорії про будову Всесвіту.