UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нобелівську премію миру присудили Міжнародній кампанії з заборони ядерної зброї

Премія присуджена за залучення уваги до катастрофічних наслідків використання ядерної зброї.

В Осло назвали лауреата Нобелівської премії миру 2017.

Престижна нагорода присуджена Міжнародній кампанії з заборони ядерної зброї (ICAN) за "залучення уваги до катастрофічних гуманітарних наслідків будь-якого використання ядерної зброї та її зусилля щодо заборони подібної зброї".

Як йдеться в заяві Норвезького Нобелівського комітету, "ми живемо у світі, в якому ризик використання ядерної зброї набагато вищий, ніж коли-небудь. Багато держави модернізують свій ядерний потенціал і існує реальна загроза того, що все більше держав спробують отримає ядерну зброю, діючи за прикладом Північної Кореї. Ядерна зброя представляє собою постійну загрозу для людства і всього життя на Землі. За допомогою обов'язкових міжнародних заборон міжнародне співтовариство раніше заборонило використання наземних мін, касетних боєприпасів, біологічної та хімічної зброї. Ядерна зброя ще більш руйнівна, але ще не стала об'єктом аналогічного міжнародної правової заборони".

Нагадаємо, 11 вересня Рада Безпеки ООН одноголосно підтримала резолюцію про посилення санкцій проти Північної Кореї у відповідь на ядерні випробування, проведені КНДР 3 вересня.

Проте вже вранці 15 вересня КНДР здійснила черговий ракетний запуск. За даними південнокорейських військових, ракета, запущена з району Пхеньяну, пролетіла 3,7 тисячі км, досягнувши максимальної висоти польоту у 770 км. За інформацією влади Японії, балістична ракета КНДР пролетіла над японською територією і впала у Тихий океан в двох тисячах км від мису Ерімо на острові Хоккайдо.

Державний секретар Рекс Тіллерсон закликав Росію та Китай чинити економічний тиск на Північну Корею, щоб запобігти подальшим випробування Пхеньяном ядерної зброї та засобів її доставки, а президент Дональд Трамп заявив про можливість знищення КНДР у разі загрози США і союзникам.

У минулому році лауреатом Нобелівської премії миру став президент Колумбії Хуан Мануель Сантос. Він удостоївся високої нагороди за те, що 26 вересня 2016 року підписав мирну угоду з угрупованням FARC, завершивши громадянську війну, яка тривала в Колумбії останні 50 років. Жертвами тривалого конфлікту стали 220 тисяч осіб, а близько шести мільйонів колумбійців були змушені покинути свої будинки.