UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нобелівську премію миру присудили борцям із хімічною зброєю

Організація з заборони хімічної зброї, яка стала лауреатом премії миру, у кінці вересня затвердила план знищення хімічної зброї у Сирії, яка приєднується до цієї організації.

Норвезький нобелівський комітет у п'ятницю, 11 жовтня оголосив лауреата премії миру 2013 року. Цього разу нагороду присудили Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), що базується у Гаазі. Фахівці саме цієї організації зараз працюють в Сирії над знищенням її хімічного арсеналу.

Організатори пояснили, що ОЗХЗ отримає премію за "широкомасштабну роботу з ліквідації хімічної зброї".

Раніше головним фаворитом на отримання премії миру називали 16-річну пакистанку Малалу Юсуфзаі. Вона набула широкої популярності в 2012 році, коли місцеві таліби спробували убити її за ведення блогу, присвяченого їхнім злочинам та проблемам жіночої освіти.

Організацію з заборони хімічної зброї було створено в 1997 році для спостереження за режимом нерозповсюдження хімічної зброї по всьому світу. Членами цієї організації є 190 держав.

Згідно з заповітом Альфреда Нобеля (1833-1896), премія миру щорічно присуджується "особі, яка досягла найбільших успіхів, або зробила більше за інших у справі згуртування народів і скорочення чисельності діючих армій, а також за проведення мирних конгресів і привернення до них уваги".

Минулого року лауреатом Нобелівської премії миру став Європейський Союз, якому нагороду було вручено з нагоди 60-річчя, а також за те, що ЄС "допоміг перетворити Європу з охопленого війною континенту на континент, на якому довгий час процвітає мир".

Нагадаємо, що вже названо володарів Нобелівських премій за 2013 рік з медицини та фізіології, фізики, хімії і літератури. Церемонія нагородження лауреатів за традицією буде проходити 10 грудня у Стокгольмі. !zn

Читайте також:

Нобелівська премія з літератури дісталася канадській письменниці Еліс Мунро

Лауреатами Нобелівської премії з хімії стали троє вчених зі США

Лауреатами Нобелівської премії стали фізики-"батьки" бозона Хіггса

Оголошено лауреатів Нобелівської премії з фізіології і медицини