UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німецька опозиція допускає постачання зброї Україні, але є умова

В уряді ФРН дотримуються іншої точки зору.

Україна могла б отримувати німецьку оборонну зброю, але не безпосередньо від Німеччини, а в рамках європейських постачань, вважає лідер «Християнсько-демократичного союзу» Фрідріх Мерц.

«Про постачання зброї тільки з Німеччини не може бути й мови. Але, на мою думку, можливе спільне європейське постачання оборонної зброї в Україну», - повідомив він в інтерв'ю німецькому виданню Bild.

З аналогічною пропозицією виступав і чинний віце-канцлер, співголова «Зелених» Роберт Габек.

Мерц також не відкидає посилення санкцій проти Росії у разі відкритого вторгнення до України. «Ми маємо бути в змозі дозволити собі це. Світ важливіший за процвітання. Тому всі варіанти розглядаються», - цитує політика «Європейська правда».

Самостійно Німеччина зброю Україні не постачатиме, наголосила міністерка оборони Крістіне Ламбрехт в інтерв'ю виданням медіагрупи Funke.

«Це чітка позиція федерального уряду ФРН - і в минулих [blink title="легіслатурних періодах" headinfo="Легіслатурний період"]Період діяльності вибраного представницького органу.[/blink]: ми не поставляємо озброєння в кризові регіони, щоб не сприяти там подальшій ескалації», – цитує Ламбрехт DW.

Завдання Берліна міністр бачить у підтримці зусиль із дипломатичної розрядки напруженості в регіоні.

«У конфлікті навколо України партнери повернулися за стіл переговорів – наприклад, у межах Ради Росія – НАТО та нормандського формату. Тому зараз наше завдання – це деескалація. Ми хочемо вирішити цей конфлікт мирним шляхом», – пояснила міністр.

Читайте також: Посол Мельник назвав політику Німеччини страусовою

Німеччина принципово не постачає зброю Україні. За словами міністерки закордонних Анналени Бербок, Берлін готовий підтримувати Україну лише «беззбройними» методами: наприклад, будуючи військові шпиталі.

Крім того, уряд Німеччини продовжує блокувати закупівлю Україною летальної зброї через Агентство підтримки та закупівель НАТО (NSPA).

Київ неодноразово закликав Берлін відмовитися від занадто обережної політики щодо постачання озброєнь. 26 січня Міноборони країни заявило про готовність передати Україні п'ять тисяч захисних касок, але жодних письмових підтверджень не надало.