Останні 2-4 роки стали "втраченими" для світової економіки і політики. Захід надто довго не звертав увагу на криваву громадянську війну в Сирії, а Росія розв'язала війну проти України. Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказав голова Мюнхенського конференції безпеки і колишній німецький посол в США Вольфганг Ішінгер
"Я також звертаю увагу на провальну політику Росії щодо її західних сусідів. Який успіх Росії в тому, що просто зараз відбувається в Україні? Це було так необхідно, чи що? От тому я кажу про втрачені 2-4 роки", - сказав німецький експерт.
При цьому він додав, що 2016 рік може стати "роком можливостей", якщо Захід і Росія замінять "погану дипломатію на хорошу".
"Росія слабка і не лише через очевидні економічні причини. Але і тому, що російське втручання в Сирії – це не зрозуміло для мене, як це має стати історією успіху. Це дуже дорогі навчання. Ми на Заході вивчили, що такі типи військових авантюр часто закінчуються погано. Тож я думаю, є багато причин для нас, якщо не натиснути кнопку перезавантаження, то хоча б повернутися до нормальних відносин", - сказав Ішінгер.
Він також додав, що в Німеччині насправді ніхто не хоче, щоб Росія стала якомога слабшою. Він нагадав, що до 2015 року на російському ринку працювали близько 600 малих і великих німецьких компаній, яким не подобається нинішній конфлікт між Москвою і Заходом.
"Тож ми хотіли б повернутися до цієї норми. І тому я кажу, що 2016 рік може бути роком можливості. Однак треба пам'ятати про кризу в Україні. Поки Росія була ефективним партнером у вирішення проблеми з ядерною програмою Ірану і бере активну участь у вирішенні конфлікту в Сирії, Мінські угоди досі треба виконати", - наголосив німецький експерт.
На його думку, Росія повинна повернутися в усі міжнародні організації і клуби, включно з G8, з яких її виключили за агресію проти України. Але це буде можливо лише після виконання Мінських угод з боку Росії.
Раніше президент США Барак Обама і канцлер Німеччини Ангела Меркель наголосили на необхідності прискорення імплементації Мінських угод.
Мінські угоди були підписані 12 лютого 2015 року за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Документ передбачає припинення вогню, надання Донбасу особливого статусу і відновлення контролю українкою армії за кордоном з Росією.
На початку вересня 2015 року президент України Петро Порошенко виключив продовження виконання Мінських угод на 2016 рік. "Ні, всі повинні виконати зобов'язання у 2015 році, тому що Україна вже заплатила велику ціну за невиконання Мінських угод", - сказав він.
Проте дію Мінських угод фактично було продовжено на 2016 рік. Як вважає представник України в політичній підгрупі Роман Безсмертний, з 1 січня почався процес Мінськ-3.
В свою чергу, Порошенко спростував можливість існування третіх Мінських угод, спрямованих на врегулювання ситуації в Донбасі.