Так, газета Badische Neuste Nachrichten, коментуючи розвиток подій в Україні у рамках антитерористичної операції, зазначає: "Ще під час дії першого терміну режиму припинення вогню, оголошеного урядом в односторонньому порядку, сепаратисти показали, що зовсім не зацікавлені в переговорах. Вони використовували перемир'я тільки для того, щоб зміцнити свої позиції. Вони не повинні отримати другий шанс.
Якщо ополченці на тривалий час осядуть на Сході і Півдні України, тоді там незабаром буде друге Придністров'я або Південна Осетія. Не визнане міжнародним правом, псевдодержавне формування під російським протекторатом, яке Москва зможе використовувати, щоб і далі дестабілізувати Україну і перешкоджати розвитку сусідньої країни".
Видання tageszeitung пише: "Жодних підстав зітхати з полегшенням у жителів мільйонного міста Донецьк, куди відступили повстанці, немає. Висловлювання "міністра оборони так званої "ДНР" Ігоря Стрєлкова, що їм у Донецьку буде легше оборонятися, ніж у маленькому Слов'янську, показує, що там не думають приймати українські війська з білим прапором.
Є побоювання, що київське військове керівництво у боротьбі з повстанцями в Донецьку наслідуватиме путінський приклад ведення війни проти чеченських сепаратистів. Тоді в 1999/2000 роках у війні з сепаратистами чеченську столицю Грозний зрівняли з землею, цитує Deutsche Welle видання.
Нагадаємо, в суботу силами АТО було звільнено від терористів Слов'янськ, Краматорськ, Костянтинівку і Дружківку. Президент Петро Порошенко заявив, що його наказ діє - звужувати кільце навколо терористів, продовжувати операцію зі звільнення Донецької і Луганської областей.
У свою чергу у РНБО підкреслили, що сили АТО за жодних обставин не будуть використовувати авіацію для обстріли позицій бойовиків у Донецьку і Луганську. У той же час, саме бойовики обстрілюють з артилерії житлові квартали у столицях східних регіонів.
Mitteldeutsche Zeitung зазначає: "Введення в оману і лавірування стає шаблоном політичних дій. До анексії Криму Володимир Путін не міг неозброєним оком побачити російських солдатів на українському півострові. Після приєднання Криму він нагородив 200 з них медалями за заслуги в поверненні Криму. Манери російського керівництва досягли якості, яка потребує нового визначення - як поводитися з ним? Поки ще не схоже на те, що Захід це зрозумів".
Газета Die Welt пише: "Без сумніву, відступ сепаратистів з двох східних міст, які вони захопили і погрожували розчавити, є великим успіхом для уряду в Києві. Але успіх ще не є завершенням збройного протистояння, яке почалося жахом окупації Криму. Тоді, а це кілька місяців тому, багато хто говорив про кінець стабільного і безпечного післявоєнного порядку в Європі, оскільки нова непередбачуваність Путіна зловмисно знищила тонку тканину європейської політики та дипломатії ...Він хоче, без сумнівів, дестабілізувати Захід. Але йому не вдалося зробити це безповоротно, в тому числі і через переконання та діяльність прихильників української єдності і президента Порошенка, який досі діяв вміло. Він знає, що самі лише слова не принесуть врегулювання, в умовах такої загрози зброя теж має створювати факти". !zn
Читайте також:
Бойовики вночі десять разів обстрілювали позиції АТО
"Путін - новий Гітлер для Європи": Українці провели в Римі мітинг проти агресії РФ