Депутати німецького парламенту – Бундестагу – від партії "Союз-90/Зелені" запропонували офіційно визнати радянських військовополонених жертвами нацистського режиму. Депутати Марілуїза Бек і Фолькер Бек направили відповідного листа голові Бундестагу Норберту Ламмерту.
У листі парламентарії відзначають, що "час іде і буде сумно і соромно, якщо німецький бундестаг буде продовжувати відмовлятися визнати несправедливість щодо радянських військовополонених".
Парламентарії відзначили, що військовополонені були позбавлені прав і, також як і підневільні працівники з числа цивільних осіб, вивезені на роботу в Німеччину, були жертвами нацистського режиму, який вважав їх за "недолюдей".
Нагадаємо, що сьогодні, 22 червня, виповнилося 75 років з дня початку війни між Німеччиною і СРСР. У зв'язку з цим у Бундестазі заплановані годинні дебати.
У 2015 році Бундестаг прийняв рішення надати фінансову допомогу в розмірі 2500 тис. євро кожному колишньому ув'язненому німецьких таборів. На ці цілі буде виділено 10 млн євро. Скільки колишніх військовополонених досі живі, точно не відомо. Вважається, що їх близько 4000 чоловік. "Однак гроші-це одне, а недвозначні слова це інше", - зазначають автори.
За німецькими даними, скрупульозно відфільтрованим і уточненими вже після війни, за 1941 р. (перші 6 місяців війни) німці взяли в полон понад 3,8 млн радянських солдатів.
Більш детально читайте в статті "Брехня і правда про Велику вітчизняну" в "Дзеркалі тижня. Україна".