Президент Відомства із захисту конституції (контррозвідки) ФРН Ханс-Георг Маасен заявив, що в останні роки число кібератак, у тому числі скоєних іноземними спецслужбами, збільшилося, тому Німеччина повинна бути здатна не допустити кібератаки на свої критичні інфраструктури і нанести противнику удар, повідомляє "Укрінформ".
"Треба зробити так, щоб ми не були постійно в ролі жертви ... У нас повинна бути можливість захищатися", - заявив Маасен, маючи на увазі так званий "hack back" - удар.
Це, за його словами, передбачає здатність простежити шлях вкраденої інформації та знищити її на сервері противника, здійснювати контршпионаж з метою з'ясування, що він хотів зробити з цією інформацією, а також, при відображенні кібератак з метою саботажу, завдати такої шкоди іншій стороні, щоб її спроби провалилися.
При цьому глава німецької контррозвідки не став говорити про можливої кібервійни. Гібридні загрози, за його визначенням, "стоять вище рівня дипломатичних зусиль, але нижче порога війни". Таким загрозам спецслужби в Німеччині та Європі повинні протистояти, підкреслив Маасен, не ставши називати країн, звідки вони виходять.
В останні роки число кібератак, в тому числі і здійснюються іноземними спецслужбами, істотно збільшилася, визнав головний німецький контррозвідник. Метою їх, нагадав Маасен, є "шпигунство, саботаж і кампанії впливу". Проти них треба озброюватися і оборонятися". У плані профілактики слід "закрити дірки безпеки", але також не забувати на рівні простого населення, кіберпростір, зокрема соціальні мережі, є зоною потенційної небезпеки, звідки може виходити дезінформація, а інформація може піддаватися маніпуляціям.
Маасен уточнив, що Німеччина перебуває в центрі уваги служб зовнішньої розвідки, які можуть готувати акти саботажу шляхом впровадження шкідливих програм в об'єктах критичної інфраструктури. Він нагадав у цьому зв'язку про кібератаки на українські електромережі в кінці 2015 року. Одночасно були виявлені нападу і на німецькі структури. "Той самий зловмисник з одним і тим же шкідливим програмним забезпеченням спробував атакувати німецьку інфраструктуру", - сказав він. У той час німецькі органи безпеки поклала відповідальність за напад на Росію.
Європол заарештував лідера великої кіберзлочинного синдикату - OCCRP.Поліція ще не представила подробиці про лідера злочинного угруповання, крім того, що він має українське походження.
Росія є лідером міжнародної кіберзлочинності. У 2017 році кіберзлочинність завдала світу збитків на 600 млрд доларів США.
Ворожі держави ховаються за "незалежними" хакерами - Washington Post.Більш 30 країн зараз використовують агресивні кіберможливості. Деякі з них покладаються на хакерів, які не працюють на уряд.