Президент США Дональд Трамп фактично оголосив війну Німеччині. Німеччина – одна із найпотужніших європейських країн, яка могла б стати цінним потенційним партнером для Сполучених Штатів. Однак, в очах Дональда Трампа, Німеччина – це опонент США. Останнім часом Трамп став прихильником суперечливої зовнішньої політики, проте, «політичне протистояння» з Німеччиною може стати однією з найбільших помилок американського президента, пише британська газета The Guardian.
Наприкінці липня було оголошено, що американським послом у Берліні стане полковник армії у відставці Дуглас Макгрегор.
Макгрегор є досить неоднозначним «політичним діячем». Свого часу він пропонував розстрілювати нелегальних мігрантів на кордоні США з Мексикою, називав українців, які живуть на сході України, росіянами, а також критикував Німеччину за те, що країна надала притулок «небажаним мусульманам-окупантам».
Якщо Сенат США підтримає кандидатуру Дугласа Макгрегора, він прийде на позицію посла США в Берліні замість Річарда Гренелла.
Річард Гренелл займає посаду посла з 2018 року, і своїми поглядами нагадує Макгрегора. Гренелл свого часу пообіцяв підтримувати «консерватизм» в Європі. Однак, він мав на увазі не співпрацю з лідером Німеччини Ангелою Меркель, а налагодження тісних зв’язків з такими націоналістичними країнами, як Угорщина та Польща.
Деякі німецькі депутати навіть пропонували оголосити Гренелла «персоною нон грата» в Німеччині, тоді як Дональд Трамп завзято хвалив його за роботу і навіть підвищив Гренелла, призначивши його відповідальним з питань національної безпеки у Вашингтоні.
Меркель ніколи не «подобалась» Трампу, адже вона є фактично його протилежністю. Меркель ніколи не перебиває співрозмовників на міжнародних конференціях і поважає думку кожного. Вона надала притулок мільйонам знедолених біженців у 2015 році. Меркель ніколи не буде «політичним хуліганом».
До того ж, свого часу вона дійсно намагалася налагодити дипломатичні відносини з США. У березні 2017 року вона прилетіла до Вашингтона з офіційним візитом до президента Дональда Трампа. Меркель ретельно готувалася до зустрічі, прочитала його книгу «Мистецтво укладати угоди» та ознайомилася з деякими його інтерв’ю.
Однак, зустріч була невдалою. Трамп привселюдно відмовився потиснути їй руку.
Дехто вважає, що Трамп є «ненависником жінок», тому, можливо, саме це і є причиною його неприязні до Меркель. Коли лідерку Німеччини у 2015 році обрали «людиною року» за версією журналу Time, Трамп сказав, що журнал обрав людину, яка руйнує Німеччину. Тоді як Меркель завжди захоплювалася США і з дитинства мріяла відвідати Америку.
Наразі Німеччина сподівається, що Трамп не здобуде перемогу на виборах. Звісно, якщо кандидат в президенти США від демократів Джо Байден стане президентом, це ще не гарантує «миттєвого покращення» політичних відносин між Сполученими Штатами і Німеччиною, однак, є надія, що країни почнуть повертатися до належної дипломатичної співпраці, резюмує газета.
Раніше повідомлялося, що Трамп визнає намагання саботувати голосування поштою.