У Німеччині, як і раніше, не бачать сенсу брати участь у місії захисту судноплавства в Ормузькій протоці, яку ініціюють США і Великобританія, заявила на брифінгу представник уряду ФРН Ульріке Деммер, повідомляє "Укрінформ".
"Федеральний канцлер не бачить участі Німеччини у місії під керівництвом США у такій ситуації і у цей момент. І з цим згодні всі в уряді", – зазначила Деммер.
З минулого тижня ніяких змін в офіційній позиції Берліна не сталося – ставлення до прохання Вашингтона є "стриманим", Німеччина наполягає на вирішенні проблеми з Іраном виключно дипломатичними методами.
Однак при цьому Деммер погодилася з тим, що затримання танкерів іранськими ВМС є незаконним і загрожує свободі та безпеці судноплавства у зазначеній акваторії.
Нагадаємо, 20 липня Іран захопив британський танкер в Ормузькій протоці. Танкер Stena Impero, на думку Тегерана, порушив міжнародні правила. У заяві йдеться, що судно захоплене разом з 23 членами екіпажу на борту і спрямоване на берег для перевірки.
4 серпня іранські військово-морські сили захопили ще один танкер. Згідно із заявою Тегерана, затримане судно йшло з вантажем контрабандної нафти.
Після серії атак і захоплень танкерів в Ормузькій протоці та Перській затоці Велика Британія ініціювала місію із захисту торгового судноплавства в цьому регіоні. У її складі в Сполученому Королівстві хочуть бачити Італію, Францію та Данію.
4 липня морська піхота Великої Британії затримала іранський нафтовий танкер Grace-1 у водах Гібралтару, який йшов до Сирії на порушення міжнародних санкцій. Тегеран обіцяв вжити відповідні заходи.
9 липня іранські кораблі спробували захопити британський нафтовий танкер, що йшов у супроводі фрегата Montrose. У Тегерані спробу захоплення британського танкера заперечують.
У травні і червні США звинуватила Тегеран в атаках на танкери в Оманській і Перській затоках. Іран всі звинувачення відкидає. Докладніше читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Міна в Затоці" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".