Демонстрації, публічні заходи, дослідження і їх результати, а також все більше мінливий клімат, який несе безліч негативних наслідків, призвели до того, що європейські уряди почали замислюватися над фінансуванням охорони навколишнього середовища.
Уряд Німеччини досяг угоди з широкого кліматичного пакету заходів, що передбачає до 2030 року не менше 100 млрд. євро на охорону навколишнього середовища.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AFP.
Переговори урядової коаліції щодо угоди тривали понад 18 годин. В результаті було схвалено угоду, що охоплює низку заходів, від боротьби зі шкідливими викидами в енергетичному та промисловому секторах, до стимулів для розвитку електромобілів або громадського транспорту.
Згідно з планом, ціни на авіаквитки будуть рости, а квитки на поїзди стануть дешевшими. Близько 86 мільярдів євро буде вкладено в залізничну інфраструктуру.
Також буде надано фінансування для тестування нових способів спонукати більше людей користуватися громадським транспортом, таких як річні квитки за 365 євро.
"До 2030 року для захисту клімату і переходу до енергоресурсів буде надано загалом...тризначне число в мільярдах євро", - йдеться в короткому огляді плану.
Уряд заявив, що інвестиції не вплинуть на його плани зі збереження збалансованості бюджету, а, навпаки, допоможуть "підтримати економіку".
На електростанції в Німеччині припадає близько 2% світових викидів, які є причиною нагрівання атмосфери Землі, танення льодовиків, підвищення рівня моря. Німеччина цього року вже оголосила про відмову від вугілля до 2038 року, але зіткнулася з місцевим опором з боку шахтарських регіонів.
Паралельно з засіданням уряду в центрі Берліна проходила демонстрація, присвячена захисту клімату, в якій брали участь понад 100 тисяч людей.
Тим часом, все стрімко змінюється. Усього лише за тридцять років клімат в Україні буде таким, який зараз він в Австралії - сухий і спекотний.
Максимальна температура влітку в столиці України зросте на 6,7 градуса, а середня температура підвищиться на 3 градуси за Цельсієм.