UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина та Росія відновили авіасполучення після взаємної призупинки

Міністерство Німеччини заявило, що річ в невчасно отриманному російському дозволі.

Польоти між Німеччиною та Росією відновилися після того, як обидві країни тимчасово припинили авіасполучення, повідомляє DW.

Німецька авіакомпанія Lufthansa повідомила агентству, що російська влада нарешті надала їй дозвіл на пасажирські рейси до Росії в червні.

"Це означає, що рейси Lufthansa до Москви та Санкт-Петербурга можуть виконуватися за планом", - заявила речниця авіакомпанії.

"Все добре, ми отримали всі дозволи", - сказав директор російського "Аерофлоту" Міхаіл Полубоярінов.

Інша російська авіакомпанія, S7, заявила, що також отримала дозвіл на польоти до Німеччини.

Як відомо, раніше міністерство транспорту Німеччини заявило, що заблокувало прибуття рейсів російських авіакомпаній на територію країни після того, як Lufthansa довелося скасувати рейси в середу, оскільки вони вчасно не отримали російський дозвіл, повідомило міністерство.

Дані відстеження польотів показали кілька скасованих рейсів "Аерофлоту" та принаймні один скасований рейс S7 між Москвою та Санкт-Петербургом та різними містами Німеччини.

"Через взаємну практику федеральний авіаційний орган також не видавав жодних додаткових дозволів на польоти, що виконуються російськими авіакомпаніями, до тих пір, поки діють санкції російської сторони", - повідомили в німецькому міністерстві транспорту.

Читайте також: В аеропорту Берліна приземлився літак через "мінування"

Нагадаємо, що після інциденту з затриманним Романом Протасевичем, влада Німеччини не стала негайно реалізовувати політичне рішення Саміту ЄС про закриття повітряного простору для літаків білоруської державної компанії «Белавіа», щоб дати можливість залишити країну противникам режиму Олександра Лукашенка.

23 травня в аеропорту Мінська примусово  посадили літак Ryanair рейсу Афіни - Вільнюс під приводом анонімного повідомлення про мінування. Для перехоплення лайнера, що перебував у двох хвилинах льоту від Вільнюса, в небо підняли винищувач ВПС Білорусі.

На борту авіалайнері перебував засновник опозиційного Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Журналіста і його дівчину Софію Сапегу затримали. Протасевичу інкримінують «екстремістську» статтю 293 КК Білорусі, йому може загрожувати страта.

Після того, як Білорусь примусово здійснила посадку літака Ryanair в Мінську, Європейський Союз запланував проти країни подальші санкції. Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас сказав, що самопроголошеному президенту Александру Лукашенку доведеться бути готовим до жорстких заходів.