UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина прокоментувала дозвіл Данії на будівництво "Північного потоку-2"

Німецький політик зазначив, що Меркель обговорювала це питання з президентом Росії Володимиром Путіним два дні тому.

Представник німецького уряду Штеффен Зайберт заявив, що транзит газу через Україну повинен зберігатися незважаючи на будівництво "Північного потоку-2", повідомляє New York Times.

Відповідаючи на питання, чи залишаються якісь політичні перешкоди для проекту після рішення Данії, представник уряду Німеччини сказав: "Ми завжди говорили, що у" Північного потоку "-2 є політичний вимір, і ми завжди говорили, що транзит газу через Україну повинен зберігатися в майбутньому".

Зайберт зазначив, що Меркель обговорювала це питання з президентом Росії Володимиром Путіним два дні тому, і сказав, що Німеччина продовжує підтримувати тристоронні переговори між Росією, Україною та Європейською Комісією щодо транзиту газу.

30 жовтня, Енергетичне агентство Данії дозволив будівництво газопроводу "Північний потік 2" в своїй винятковій економічній зоні країни. Країна була останньою, хто не видав дозвіл на будівництво російського газопроводу.

Наголошується, що газопровід пройде на Південний Схід від острова Борнхольм.

Нагадаємо, 15 квітня Рада Європейського Союзу затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2".

Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до блоку. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік 2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".