UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина оцінила витрати на стабільність у Сирії в 10 млрд євро

Міністр ФРН запропонував створити "довгострокові економічні перспективи" для країн, які приймають основну частину біженців.

У середу, 3 лютого, міністр з питань економічного співробітництва та розвитку Німеччини Герд Мюллер повідомив, що досягти стабільності не тільки в Сирії, але і у всьому регіоні можливо, якщо світового співтовариства вдасться зібрати на ці цілі 10 млрд євро.

Він зазначив, що необхідно гарантувати населенню кризових територій можливість вижити, додавши, що зібрані 10 млрд євро допоможуть дати зрозуміти потенційним біженцям: "Ви можете залишатися там, де живете, ми дамо вам перспективу".

За словами Мюллера, необхідно створити "довгострокові економічні перспективи" для країн і регіонів, які приймають основну частину біженців - Лівану, Йорданії, а також північній частині Іраку.

Також він вважає за необхідне значно поліпшити координацію дій міжнародного співтовариства, спрямованих на врегулювання конфлікту в Сирії. Зокрема, для цього він запропонував Євросоюзу заснувати посаду комісара ЄС у справах біженців.

Повідомлялося, що в Німеччину прибуде до мільйона біженців в 2015 році. А згідно з прогнозом Євросоюзу, ще три мільйони мігрантів прибудуть в Європу до кінця наступного року. За даними ООН, понад 750 тисяч біженців прибули до берегів Європи через Середземне море з початку 2015 року.

Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. Щодня в країну прибуває до 10 тисяч осіб. За перші 6 місяців 2015 року ФРН прийняла у себе найбільше мігрантів - 450 тисяч осіб, до кінця року їх буде 800 тисяч, всього - 1,3 млн.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для ZN.UAОлексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".