Зближення Анкари з Москвою не слід сприймати як загрозу для Північноатлантичного Альянсу, заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер.
Як повідомляє українська редакція Deutsche Welle, про це глава МЗС ФРН заявив в інтерв'ю для німецького видання Bild, яке буде оприлюднене 9 серпня, коментуючи заплановану зустріч між Реджепом Тайіпом Ердоганом та Володимиром Путіним.
"Це добре, що після знищення російського військового літака Туреччиною в минулому році ми бачимо зближення... В той же час, я не вірю, що відносини між цими двома країнами стануть настільки тісними, що Росія зможе запропонувати Туреччині партнерство в сфері безпеки, яке стане альтернативою НАТО", – заявив він.
Штайнмайер також закликав уникати занадто різкої критики дій турецького керівництва після невдалої спроби державного перевороту в країні. За його словами, ті хто обґрунтовано критикує Анкару за арешти вчителів, суддів і журналістів, забувають, що путчисти діяли з винятковою жорстокістю по відношенню до цивільних осіб і парламенту.
Напередодні президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що чекає від майбутніх переговорів з російським лідером Володимиром Путіним можливості відкрити "нову сторінку" у відносинах між країнами.
Видання Business Insider, грунтуючись на висновках експертів Washington Institute for Near East Policy Анни Борщівської та Іри Вейнер писало, що після спроби перевороту в Туреччині Путін і Ердоган, швидше за все, почнуть зближуватися один з одним на тлі погіршення відносин із Заходом.
На думку експертів, початок будівництва нових відносин вже помітний. Ердоган звинуватив організаторів невдалого перевороту в тому, що це вони нібито збили російський літак Су-24 в листопаді 2015 року. Саме після цього інциденту турецько-російські зв'язки фактично були розірвані. Тепер Анкара намагається "кинути під поїзд" військових, звинувативши їх у всіх провалах своєї зовнішньої політики.
Разом з тим, 29 липня посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель заявив, що Туреччина підтримує територіальну цілісність і суверенність України, незважаючи на те, що відносини Анкари з Москвою "трохи впливають" на відносини з Києвом.