UA / RU
Підтримати ZN.ua

Nike, Chanel, H&M, Prada: десятки світових брендів підписали "модний пакт" під час саміту G7

Глобальна мета підписантів пакту - досягти повної екологічної нейтральності до 2050 року.

Десятки світових брендів підписали екологічну угоду, яка спрямована на порятунок світових океанів і скорочення обсягів використаного пластику.

Ініціативу, очолювану корпорацією Kering, крім неї підписала ще 31 модна і текстильна компанія. Це гіганти на кшталт Burberry, Prada Group, Capri Holdings (володіють Michael Kors, Jimmy Choo і Versace), PVH Corp. (туди входять Tommy Hilfiger, Calvin Klein і не тільки), Hermès і Chanel, спортивні бренди - adidas, Nike і Puma, мас-маркет (Gap Inc., H&M Group, Inditex), великі ритейлери (Galeries Lafayette, Matchesfashion, Nordstrom і Selfridges Group) і низка інших компаній.

Глобальна мета підписантів пакту - досягти повної екологічної нейтральності до 2050 року. Якщо говорити про конкретні ключові пункти, то модні компанії зобов'язуються перейти на поновлювані джерела енергії - це дозволить значно скоротити викиди парникових газів, зазначає Esquire.

Три основних напрямки, прописані в Fashion Pact G7, - боротьба зі зміною клімату, проблема забруднення Світового океану та підтримання біологічного різноманіття.

Щоб зменшити забруднення океанічних вод, компанії відмовляться від використання одноразових пластикових предметів до 2030 року (як в операціях, пов'язаних з поставками продукції рітейлерам, так і безпосередньо в магазинах модних брендів). Також бренди зобов'язуються елімінувати мікропластик, який утворюється при пранні синтетичних речей, - зокрема, за допомогою переходу на нові матеріали, які не виділяють його.

Документ розробили на основі "Цілей сталого розвитку" ООН та ініціативи Science-Based Targets, висунутої спільними зусиллями ООН, WWF, Інституту світових природних ресурсів і британського проекту Carbon Disclosure Project, зосередженого на зменшення викидів парникових газів.

На саміті G7 у французькому Біарріці генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш оголосив "надзвичайну кліматичну ситуацію". За словами Гутерріша, метою його прибуття на зустріч світових лідерів була мобілізація політичної волі для участі в організованому їм саміту з клімату, який відбудеться у вересні в Нью-Йорку на полях Генеральної Асамблеї ООН.

Раніше група великих інвесторів, які керують капіталами в обсязі понад 34 трильйонів доларів написала відкритий лист до лідерів 20 найбільших економік світу з вимогою негайно вжити заходів у боротьбі зі зміною клімату.

У минулому році кліматологи повідомили про те, що США вже відчувають серйозні і дорогі наслідки зміни клімату. У звіті ООН, опублікованому в жовтні, вчені погоджуються, що для того, щоб утримати глобальне потепління на рівні 1,5 ℃ або менше, викиди вуглецю в атмосферу після 2020 року повинні різко скоротитися, і у людства є всього близько 12 років, щоб це зробити.