UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нікарагуа відкладає будівництво каналу між Атлантичним і Тихим океанами

Як заявив керуючий будівництвом Мануель Каутс, маршрут каналу належить затвердити в третьому кварталі 2014 року, а реалізація проекту почнеться не раніше 2015 року.

Уряд Нікарагуа відклало будівництво Великого міжокеанського каналу на рік, оскільки необхідно визначитися з маршрутом нового водного шляху, передає BBC.

Як заявив керуючий будівництвом Мануель Каутс, маршрут каналу належить затвердити в третьому кварталі 2014 року, а реалізація проекту почнеться не раніше 2015 року.

"Необхідно дочекатися додаткового техніко-економічного обґрунтування", - сказав Каутс в інтерв'ю нікарагуанської La Prensa.

Раніше нікарагуанські влади заявляли, що будівельні роботи можуть початися вже в 2014 році.

У червні минулого року конгрес Нікарагуа схвалив будівництво каналу між Атлантичним і Тихим океанами. Концесійний договір укладено з китайською компанією, вартість проекту оцінюється в 40 млрд дол.

Маловідома гонконгська компанія HKND Group отримала концесію на 50 років з метою вивчення доцільності, а потім, можливо, будівництва каналу довжиною 286 км. Власником HKND Group є 40-річний китайський бізнесмен Ван Цзін, також очолює середню за розміром телекомунікаційну компанію Beijing Xinwei.

Проти будівництва виступають захисники навколишнього середовища, але нікарагуанські влади стверджують, що конкурент Панамського каналу принесе країні більший прибуток.

Участь Китаю в проекті невипадково - один з найбільших споживачів енергоносіїв у світі навряд чи не більше всіх зацікавлений у новому каналі.

Цілком можливо, що через кілька років США будуть експортувати значні обсяги скрапленого газу, а також сланцевої нафти з Мексиканської затоки. Однак великі танкери, якими зазвичай возять СПГ, не можуть проходити через Панамський канал, і йде процес розширення Панамського каналу навряд чи вирішить проблему докорінно - газовози класів Q-flex і Q-max і раніше буду занадто великі для нього. !zn

Читайте також:

Країни Латинської Америки домовилися про створення аналога Євросоюзу

Колумбія завдала удар у серце" Латинській Америці, побажавши стати партнером НАТО

В Туреччині почали будувати новий міст через Босфор

Бізнесмен з Китаю хоче купити величезний ділянку в Ісландії і побудувати там курорт