UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нідерланди, Данія та Великобританія не виконують зобов'язань з прийому біженців - доповідь

Амстердам виконав свої зобов'язання на 7%, Копенгаген - на 15%, Лондон - на 22%.

Міжнародне об'єднання організацій проти бідності Oxfam виступив із звинуваченням на адресу багатих держав у тому, що вони прийняли в себе лише незначну частину біженців з Сирії.

За наведеними в доповіді об'єднання даними, розвинені країни світу з 2013 року надали свою територію як місце для постійного проживання тільки 67,1 тис. сирійцям, які втекли від війни, у той час як загальне число біженців становить близько 4,8 млн осіб.

Таким чином, багаті країни прийняли в себе тільки 1,39% біженців. Oxfam закликало довести цей показник до кінця 2016 року до 10%.

В якості країн, які виконують свої зобов'язання з прийому біженців, об'єднання називає Канади, Німеччини і Норвегії, в той час як Австралія, Фінляндія, Ісландія, Швеція і Нова Зеландія взяли тільки близько половини біженців, які повинні були прийняти.

Франція, як вказується в доповіді, прийняла лише 1 тис. сирійців, в той час як її "справедлива частка" повинна становити близько 26 тис. чоловік.

США поки взяли 1 тис. 812 осіб, пообіцявши довести їх число до 10 тис., а їх "справедлива частка" повинна перевищувати 170 тис., вважає Oxfam.

Нідерланди виконують свої зобов'язання на 7%, Данія - на 15%, Великобританія - на 22%.

"Ми повинні показати сирійцями, що "солідарність" - це дія, а не голі слова", - заявила директор Oxfam Вінні Бьяньима.

18 березня ЄС та Туреччина прийшли до угоди по біженцям. З 20 березня, всіх нелегальних мігрантів, які прибудуть в Грецію, почнуть висилати назад через Егейське море на турецьку територію.