UA / RU
Підтримати ZN.ua

Newsweek: В Міноборони Німеччини вказали на «жахливі» проблеми Росії на війні проти України

У Берліні вважають, що вже зараз Москві дуже складно продовжувати конфлікт, який вона розв’язала.

Поставки західної оборонної допомоги Україні призвели до того, що російська армія зіштовхнулася з «жахливими» труднощами. І тепер війна, яка триває вже багато місяців, може докорінно змінитися.

Про це, як пише Newsweek, сказав голова Штабу керівництва Міноборони Німеччини Нікол Ланге (ХДС). Він переконаний, що західна військова допомога змінює динаміку російського вторгнення. Близько 50 країн світу допомагають Україні захистити себе від російської агресії. Зокрема, українська армія отримала системи HIMARS від США і самохідні гаубиці PzH 2000 від Німеччини і Нідердандів.

«Критичний аспект останніх кількох днів полягає в тому, що Росія тепер змушена реагувати на українські заяви і дії. Досі все було якраз навпаки: українці реагували на все, що робила російська армія», - сказав Ланге.

Він вказав на те, що Москва перекинула значні сили на південь до Херсона і Запоріжжя, які зараз перебувають під російською окупацією. Впродовж останніх тижнів українська армія намагалася вести контрнаступ в цих регіонах з метою визволити їх.

Читайте також: РФ хоче заморозити війну на півроку, щоб стягнути більше військ та озброєння — Подоляк

«Українські атаки мають вигляд не такий, як російські. Немає цих масових обстрілів, які знищують все на своєму шляху. Натомість діють партизани, відбувається опір в окупованих містах, а також проводяться мобільні операції за ворожою лінією фронту. У росіян великі проблеми з контролем над цими територіями. В Запорізькій області дуже висока партизанська активність. Російських патрулів вбивають вночі. В Метлітополі, як і в Херсоні, розклеюють плакати проти російських окупантів, поширюються листівки. Щось нове постійно з’являється», - пояснив голова Штабу керівництва Міноборони ФРН.

За його словами, Росія тепер «не може нескінченно посилювати» війну в Україні. На думку Ланге, Москві зараз «надзвичайно» складно продовжувати війну.