UA / RU
Підтримати ZN.ua

Невизначеність НАТО щодо України є найкращим союзником Путіна – Кулеба

Глава МЗС зазначає, що аргументи противників вступу України до НАТО дедалі слабшають.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба назвав невизначеність НАТО щодо України найкращим союзником Путіна. Про це дипломат написав у статті для Foreign Affairs «Чому НАТО має прийняти Україну. Києву потрібен Альянс, а Альянсу потрібен Київ». 

«На саміті НАТО 2008 року в Бухаресті союзники НАТО визначили членство України своєю метою, але відтоді витратили більше часу на те, щоб сигналізувати Росії, що цього насправді не станеться (принаймні в осяжному майбутньому), ніж на практичні кроки для втілення цієї мети у дійсність. Іншими словами, Альянс висловив бажання тримати двері відкритими для членства України, але лише за умови, що вона найближчим часом не з’явиться на порозі НАТО. Після трьох російських нападів – у Грузії в 2008 році, в Україні в 2014 році і тепер знову в Україні – стає зрозуміло, що невизначеність є найкращим союзником Путіна», – написав Дмитро Кулеба. 

Читайте також: Безвідповідально подавати непотрібні надії — словацький політик про Україну в НАТО

Глава МЗС зауважив, що не сумнівається у поточній підтримці НАТО України, але поставив під сумнів стратегію Альянсу щодо України та щодо довгострокової безпеки євроатлантичного простору. 

«Страх надто довго затьмарював розсудливість Альянсу, змусивши його втілювати надмірно обережну стратегію, яка призвела до тяжких наслідків для тисячів українців, які були викрадені, зґвалтовані, закатовані, депортовані чи вбиті. Хибна стратегія НАТО дозволила Росії підривати безпеку Заходу кібератаками, шпигунством і політичним втручанням. Не чинні лідери країн НАТО ухвалювали хибні рішення, які призвели до таких наслідків, але саме вони можуть нині зробити сміливий крок до розширення Альянсу, захистивши таким чином євроатлантичну спільноту», – вважає Кулеба. 

На його думку прийняття України до НАТО посилить Альянс. Вже сьогодні Україна захищає весь східний фланг НАТО та ділиться своїми знаннями з союзниками. Країна довела, що натівський принцип децентралізації не працює під час повномасштабної війни, коли до 70% особового складу підрозділів складають мобілізовані військові. Україна допомогла зміцнити правила, стандарти та процедури НАТО, підвищивши готовність Альянсу до сучасних війн високої інтенсивності. Окрім того, Україна має неперевершений досвід протидії гібридним загрозам та інформаційній війні, забезпечення стійкості державних інституцій та критичної інфраструктури. 

Читайте також: Кірбі: Сполучені Штати підтримують вступ України до НАТО

«Найкращий спосіб гарантувати євроатлантичну безпеку – прийняти Україну в НАТО. Політики, дипломати та аналітики можуть завжди шукати нові аргументи, чому потрібно залишити Україну поза дверима, як вони це роблять уже багато років. Гарна новина полягає в тому, що кожен новий їхній аргумент слабший за попередній. Погана новина в тому, що постійна потреба їх спростовувати марнує дорогоцінний час за рахунок безпеки людей. Україні потрібен НАТО, а НАТО потрібна Україна», – резюмував Кулеба. 

Нагадаємо, на 11-12 липня у Вільнюсі (Литва) заплановане проведення саміту НАТО й спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що Україна очікує на отримання запрошення до Альянсу. 

Під час візиту до Києва 20 квітня, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що «Повноправне місце України – в євроатлантичній сім'ї. Повноправне місце України – в НАТО», чим викликав обурення прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Віцеспікерка парламенту Угорщини Дора Дуро заявила, що вступ України до НАТО нібито неможливий без згоди Росії. У МЗС України їй відповіли, що «ми не потребуємо дозволу Росії, аби стати членом Альянсу».