Стан колишнього президента ПАР Нельсона Мандели, який 8 червня був госпіталізований з рецидивом легеневої інфекції, залишається тяжким.
94-річний лідер боротьби з апартеїдом і лауреат Нобелівської премії світу перебуває у відділенні інтенсивної терапії і, за словами лікарів, динаміки до покращення за останні дві доби не було.
Націю охопило загальне занепокоєння. У церквах по всій країні моляться за одужання Мадіби (це родове ім'я Мандели, під яким він широко відомий у ПАР), а південноафриканські газети пишуть про те, чого можна очікувати при нинішньому загостренні його хвороби.
Думки при цьому розділилися: автори одних статей свято вірять в одужання Мандели, інші ж закликають не перешкоджати природному розвитку подій. Так, у пресі з'явилося висловлювання товариша екс-президента Ендрю Млангені, що закликав бути морально готовими до швидкої смерті Мандели.
Тим не менш, не всі у ПАР готові змиритися з імовірною смертю свого лідера. Багатьох надихнула реакція дочки Мандели Зіндзі, яка, відвідавши батька в лікарні, заявила, що він "борець" і "у повному порядку".
"Мандела завжди у наших молитвах. Ми бажаємо йому швидкого одужання і дуже любимо його", - впевнена мешканка Йоганнесбурга Аммара Лахер.
Президент країни Джейкоб Зума закликав південноафриканців молитися за Манделу і його близьких.
Втім, множаться голоси тих, хто закликає медиків і владу дозволити Нельсону Манделі спокійно померти. Особливо багато таких закликів у соціальних мережах. "Він заслужив того, щоб піти гідно", - написав у Twitter один з південноафриканських користувачів.
З початку року це вже третя госпіталізація колишнього президента ПАР. Перед останньою випискою 6 квітня йому діагностували пневмонію.
Нельсон Мандела, який довгі роки очолював боротьбу з апартеїдом, 27 років провів у в'язниці, а потім в 1994 році став першим чорношкірим президентом Південної Африки і керував країною до 1999 року.
Незважаючи на те, що він провів багато років у в'язницях, Мандела пробачив своїх ворогів і супротивників і завжди закликав населення ПАР до примирення.
У 1993 році він отримав Нобелівську премію миру.
У 2004 році Мандела вирішив остаточно піти на спокій і оселився у своєму рідному селі Куну, де, за його словами, він провів щасливе дитинство.
Однак у грудні лікарі наполягли на тому, щоб він переселився у будинок в околиці Йоганнесбурга неподалік від лікарні. Незважаючи на те, що Мандела відійшов від державних справ, він залишається найпопулярнішою фігурою у ПАР. !zn
Читайте також:
Лідери африканських країн відмовилися визнати самопроголошеного президента ЦАР
Президент Гамбії ввів чотириденний робочий тиждень
Першою жінкою-мільярдером в Африці виявилася дочка президента Анголи