Протести проти судової реформи прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху не вщухають попри його заяви про призупинення ініціативи. В суботу десятки тисяч людей вийшли на вулиці, вимагаючи повного її скасування, повідомляє Reuters.
Через внутрішні тертя та прояви занепокоєння і несхвалення у Вашингтоні, Нетаньяху в понеділок призупинив реформу, щоб розпочати переговори щодо пошуку компромісу між його релігійно-націоналістичною коаліцією та опозиційними партіями.
«Ми не віримо в усе, що виходить з вуст Бібі (Нетаньягу). Ми вважаємо, що це просто політичний трюк, щоб ми припинили протести», — вважає 30-річний Емануель Келлер під час мітингу біля резиденції президента Ізраїлю, де проходили переговори.
Однією із головних суперечок є прагнення правлячої коаліції отримати більше повноважень у призначенні суддів, у тому числі і Верховного суду.
Критики вважають таку ініціативу уряду загрозою незалежності суду та спробою законного перевороту.
Нетаньяху, якого судять за звинуваченнями в корупції, хоча він їх заперечує, каже, що реформи необхідні для збалансування гілок влади. Його партія Лікуд і політичні союзники серед ультраправих закликали свої політичні осередки влаштувати контрдемонстрації.
За оцінками ізраїльських ЗМІ, участь у суботніх антиурядових протестах по всій країні взяли понад 150 тисяч людей, найбільше — у Тель-Авіві.
Судова реформа Нетаньяху передбачає передачу парламентській більшості контролю над процесом вибору суддів Верховного суду, а також відмову від законодавчого принципу, що дозволяє Верховному суду скасовувати рішення уряду. Через відсутність в Ізраїлі Конституції і Конституційного суду, контроль над діями уряду здійснював саме Верховний суд.