ЄС "голосно" ввів санкції проти Росії, але вони або не реалізовані належним чином, або навіть нашкодили їх власних економікам. У Євросоюза "катастрофічна санкційна політика проти Росії", вважає німецька газета Die Welt.
Відповіді на запит німецької газети від фінансових установ європейський держав, як правило, були короткими і дуже незадовільним. Так, наприклад, міністерство закордонних справ Кіпру заморозило менше 120 тисяч євро в активах. В Німеччині - не набагато більше. Сума заморожених активів У ФРН становила всього 124 346 євро.
Ірландський Центральний банк, в свою чергу відповів, що не заморожував ніяких активів, так само відповіли і в Фінляндії. "Те ж саме відноситься до Хорватії, Мальті, Словенії, Словаччині та Іспанії", - йдеться в статті.
Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн заявив, що комітет з декількох міністерств поки не проаналізував застосування санкцій країною. "Аналіз даних не був завершений, і інформація не може тому бути оприлюднена", - сказав він.
Газета підрахувала в підсумку, що принаймні дев'ять з 28 країн - Іспанія, Мальта, Фінляндія, Хорватія, Словенія, Словаччина, Угорщина, Ірландія та Литва – не вводили персональних санкцій проти росіян.
Як виняток видання назвало Італії, де під санкції потрапила велика сума активів російського мільярдера Аркадія Ротенберга.
ЄС має намір продовжити санкції проти Росії без обговорень 22 червня. Спочатку передбачалося розгляд санкцій на саміті в Брюсселі 25-26 червня. Проте в даний час, швидше за все, рішення про розширення санкцій може бути прийнято на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС 22 червня і без будь-яких дискусій.
Тим часом Рада ЄС з економічних та фінансових питань продовжив до 23 червня 2016 року дію санкцій, введених в зв'язку з незаконною анексією Криму.