Загальні втрати російських бізнесменів зі статком понад один мільярд доларів на тлі обвалу фондових ринків, який стався напередодні, становили майже дев'ять мільярдів доларів. Журнал Forbes підрахував, що втрати олігархів склали 8,8 мільярда доларів. За даними лічильника Bloomberg Billionaires Index, до кінця дня 9 березня сукупний статок 24 найбагатших людей Росії скоротилася майже на 14 мільярдів доларів - 13,91 млрд.
За даними Forbes, цю суму втратили майже 100 російських мільярдерів.
Наголошується, що більше за всіх втратили співвласники "Лукойлу". 10 березня вартість паперів компанії на Московській біржі впала більш ніж на 10%. Вагіт Алекперов і Леонід Федун втратили через це 2,1 мільярда і 904 мільйони доларів відповідно.
Журнал Forbes наводить список бізнесменів, які втратили більше всіх:
Володимир Потанін - 613 мільйонів доларів;
Леонід Міхельсон -607 мільйонів;
Геннадій Тимченко - 594 млн;
Олег Дерипаска - 528 млн;
Михайло Фрідман - 472 млн;
Герман Хан - 302 млн.
Журнал наголошує, що єдиним в першій десятці мільярдерів Росії, нічого не втратив тільки Сулейман Керімов. Він навіть збільшив свій статок.
До кінця дня 9 березня сукупний статок 24 найбагатших людей Росії скоротилася майже на 14 мільярдів доларів - 13,91 млрд.
Більше всіх втратив Алекперов, його статок скоротився на 3,54 мільярда доларів, Потанін втратив 1,55 мільярда доларів, і Федун втратив 1,52 мільярда. Втрати інших мільярдерів з першої десятки Bloomberg оцінив так:
Володимир Лісін - 893 мільйони доларів;
Леонід Міхельсон - 201 млн;
Олексій Мордашов - 895 млн;
Алішер Усманов - 563 млн;
Роман Абрамович - 435 млн;
Віктор Вексельберг - 403 млн;
Михайло Фрідман - 874 млн.
За даними Bloomberg, співвласник СУЕК і "Єврохіму" Андрій Мельниченко, своєю чергою, на тлі падіння ринків збільшив свій статок на 83,3 мільйони доларів.
Новий штам коронавірусу з китайського міста Ухань потряс ринки так само, як і світові органи охорони здоров'я. Китайські акції відкрилися зниженням на 9%, що стало найгіршим результатом за 15 років. Ціни на промислові метали впали, а золото виросло. Ціни на мідь впали на 11 відсотків з середини січня. Ціни на нафту впали на стільки ж. Економісти оцінюють збиток ВВП Китаю від коронавірусу в першому кварталі в межах 0,5-1 відсотка, що є істотним ударом для економіки, яка без того сповільнилася.
Більше про те, як епідемія коронавірусу Covid-2019 вплинула на світову економіку, читайте в матеріалі Святослава Денисенка та Віталія Грамотнєва "Вірусний удар" по глобалізації" для ZN.UA.