Коли маєток Хафта у 2006 році змінив власника, він був найдорожчою нерухомістю, проданою за всю історію 3. Але це була також і найбільш загадкова угода про продаж.
Будинок площеню понад 2 тисячі квадратних метрів з сімома спальнями, мармуровими підлогами і люстрою, яка колись висіла в паризькій опері, була продана вдовою магната Герберта Хафта за 15 мільйонів доларів готівкою. Його, як свідчать записи, придбала компанія, зареєстрована в Делавері. Але кінцевий покупець досі лишався невідомим.
Про це пише Washington Post, зауважуючи, що останні інтерв'ю і документи вперше виявили, що маєток пов'язаний з російським олігархом, наближеним до Володимира Путіна, який тривалий час вів справи з Полом Манафортом. Останній був головою виборчого штабу Дональда Трампа.
Видання виявило, що Олег Дерипаска таємно володів найпрестижнішим маєтком у серці Вашингтона по сусідству з впливовими політиками і іноземними посольствами. У травні радник Білого дому Келліенн Конвей і її сім'я купили будинок поруч за 7,7 мільйонів доларів. Близький радник екс-президента Білла Клінтона Вернон Джордан живе через дорогу. Кілька людей, які добре поінформовані про історію маєтку Хафта, підтвердили виданню, що він належить Дерипасці. Він провів у будинку ремонт і з 2010 року кілька разів побував у ньому. Зареєстрована у Нью-Йорку компанія під назвою Gracetown, яка здійснює нагляд за нерухомістю, належить бізнес-партнеру Дерипаски.
Видання додає, що неподалік від маєтку живуть впливові американські політики, включно з екс-президентом Бараком Обамою, донькою нинішнього президента США Іванкою Трамп і її чоловіком Джарежом Кушнером.
Виконавчий директор програми "Ініціатива проти клептократії" в Інституті Хадсона Чарльз Девіс зауважує, що історія з маєтком Хафта чудово ілюструє те, як надзвичайно багаті люди можуть непомітно інвестувати у дорогу нерухомість, приховуючи свою особу за підставними компаніями.
Адковкати Дерипаски в Нью-Йорку і Лондоні, а також його прес-секретар у Москві не відповіли на запити журналістів.
Раніше лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало, що Манафорт більше 10 років працював на російського олігарха Дерипаску. Їхня співпраця стосувалася України, Грузії, Чорногорії і інших країн, які Кремль вважає своєю "сферою впливу".
Також видання Bloomberg писало, що Манафорт хотів залагодити суперечки з Дерипаскою, пропонуючи звіти про вибори в США. Втім, як сказали співрозмовники видання, лист з пропозицією, який був відправлений американцем електронною поштою через посередника 7 липня 2016 року так і не був доставлений Дерипасці.