UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найбільшу допомогу у зовнішній політиці надають Сполучені Штати, а не ЄС — експерти

У той же час ЄС є найбільшим донором різних видів економічної допомоги.

Курс на вступ України до ЄС і НАТО закріплюється на тлі зростання економічних та політичних протиріч між об'єднаною Європою і США. Для України відбувається дивна річ, якої складно не помітити. З цілої низки важливих аспектів політики виживання нашої держави позиції основних західних друзів і партнерів виявляються протилежними або принаймні не збігаються.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Олексій Куропятник, Олег Бєлоколос, Олександр Хара, Юрій Смілянський та Олександр Поліщук, експерти фонду "Майдан закордонних справ". Так, за їхніми словами, найбільшу допомогу у зовнішній політиці і політиці безпеки надають Сполучені Штати.

"Вони також відіграють роль санкційного двигуна, втім, найбільші негативні наслідки санкційної політики відчувають на собі європейці, економічна взаємодія яких з Росією в рази перевищує російсько-американську. ЄС є найбільшим донором різноманітних видів економічної допомоги. У ключовому питанні - реалізації нових енергетичних проектів, що посилюють стратегічну роль Росії на континенті, - Німеччина як ключова європейська країна, що підтримує нашу державу, йде врозріз із позицією союзників по ЄС (країнами північної Європи, Балтії та Польщею) і НАТО (США), - відзначають автори. - Разом з окресленими вище економічними та політичними розбіжностями, передусім невдоволенням політикою Берліна, це сприяє ще більшій поляризації між ядром об'єднаної Європи і країнами, що з огляду на російську небезпеку ще більше ухиляються у бік США".

Детальніше про новий світоустрій та місце в ньому України читайте у статті Олексія Куропятника, Олега Бєлоколоса, Олександра Хари, Юрія Смілянського та Олександра Поліщука "Привіт, новий хаотичний світе!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".