UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найбільший у світі радіотелескоп FAST ввели в експлуатацію

У Китаї, в провінції Гуйчжоу китайські фахівці завершили введення в експлуатацію радіотелескопа FAST.

© Xinhua
© Xinhua
© Xinhua
© Xinhua
FAST почне пошук інопланетян у вересні
© Xinhua

Будівництво телескопа було завершено в 2016 році. Введення в експлуатацію передував трирічний період випробувань, які підтвердили розрахунки фахівців - усі технічні показники телескопа досягли запланованих значень або перевищили їх.

Як випливає з назви (від англ. Five hundred meter Aperture Spherical Telescope - FAST), діаметр телескопа складає 500 метрів, що робить його найбільшим у світі радіотелескопом із заповненою апертурою.

Головний інженер проекту Цзян Пен зазначив, що після введення в експлуатацію FAST буде запущений на повну потужність, що допоможе новим науковим відкриттям. У ході експлуатації у випробувальному режимі FAST дозволив виявити 102 нових пульсара, що перевищує загальну кількість пульсарів, виявлених за цей час вченими в Європі і США.

Вартість проекту склала близько 1,2 млрд юанів (170 млн. долл). Крім китайських вчених з телескопом працюють астрономи з США, Великобританії і Пакистану. Надалі телескоп буде відкритий і для інших астрономів з усього світу.

Як раніше повідомлялося, у квітні 2019 року головний дослідник радіоастрономічного підрозділу NAOC Чи Ді розповів, що радіотелескоп FAST допоможе в пошуку екзопланет і ультрависокоенергетичних космічних променів і фіксації гравітаційних хвиль.