найбагатша жінка Африки Ізабель душ Сантуш заявила, що, можливо, візьме участь у виборах на пост президента Анголи. Примітно, що африканка має російські корені й російське громадянство.
Згідно з повідомленням BBC, передає УНН, 46-річна душ Сантуш сказала, що має сильне почуття патріотизму і боргу перед своєю країною.
Пізніше в розмові з португальським телеканалом вона зазначила, що, можливо, візьме участь у виборах вже в 2022 році.
Ізабель душ Сантуш - старша дочка колишнього президента Анголи Жозе Едуарду душ Сантуша, який правив країною 38 років. Вона займає восьме місце в десятці найбагатших людей Африки за версією журналу Forbes, ставши першою жінкою-мільярдером на континенті. Вона володіє частками в найбільших ангольських компаніях і активами в Португалії. Активи душ Сантуш оцінюють у понад два мільярди доларів.
У 2017 році новий президент Анголи звільнив її з посади голови державної нафтової компанії Sonangol в рамках боротьби з корупцією. 31 грудня 2019 року суд в Анголі заблокував рахунки душ Сантуш і її чоловіка. Як стверджує Генпрокуратура Анголи, в результаті угод з їхньою участю держава втратила понад 1 мільярд доларів.
Душ Сандтуш живе в Об'єднаних Арабських Еміратах. Вона має громадянство Росії, оскільки її мати уродженка російського міста Пенза.
Як писав кілька років тому Forbes, дочка президента Анголи Жозе Едуарду душ Сантуша, який правив з 1979 року, має декілька пакетів акцій у найбільших португальських і ангольських компаніях. Вона великий акціонер португальського банку BPI, а також має майже третину акцій оператора кабельного телебачення в Португалії компанії ZON. Крім цього, вона володіє акціями на суму 160 млн. доларів в ангольському банку BIC.
Неназване джерело також повідомило Forbes, що Изабелл душ Сантуш є провідним акціонером компанії мобільного зв'язку Анголи Unitel.
Професор Університету Джона Хопкінса (США) Пітер Льюїс, який спеціалізується на вивченні Африки, повідомляв у свій час, що президентському клану в Анголі належить безліч активів в країні. При цьому він підкреслює, що організації мають сумнівне походження і непрозору структуру.