Після повернення в Росію та арешту опозиціонеру Алєксєю Навальному загрожує до 13,5 років в'язниці, передає Bloomberg з посиланням на джерела, наближені до керівництва РФ
На засіданні суду 2 лютого, Навальному можуть замінити умовний термін у справі «Ів Роше» на реальні 3,5 року в'язниці. Ще 10 років в'язниці Навальному загрожує по іншій справі, проте джерела агентства не знавали, про яку справу йдеться.
В кінці минулого року проти Навального відкрили ще одну справу - про "особливо велике шахрайство" з пожертвами для Фонду боротьби з корупцією. Відповідно до російського законодавства, максимальне покарання за цією статтею - 10 років в'язниці.
Bloomberg підкреслює, що влада РФ була впевнена, що Навальний не повернеться в країну. Його повернення змусило Кремль зайняти оборону. Кремль боїться збільшення напруженості напередодні виборів до Державної думи, які відбудуться вже восени.
Джерела агентства зазначають, що Кремль дотримується жорсткої позиції, звинувачуючи Навального в роботі на іноземні уряди. Також Кремль став ще більше побоюватися протестів. Вони сподіваються, що протестний рух на чолі з Навальним «втратить напрямок, коли він опиниться у в'язниці», говориться в матеріалі Bloomberg.
17 січня опозиціонер Алєксєй Навальний повернувся в Росію з Німеччини. У берлінській клініці «Шаріте» політик проходив курс лікування і реабілітації після того, як російські спецслужби отруїли його бойовою речовиною «Новачок».
При проходженні паспортного контролю Навального затримали на тій підставі, що він 29 грудня був оголошений в розшук як порушник умов випробувального терміну.
На наступний день після затримання Навального заарештували на 30 днів, засідання суду організували прямо в поліцейській дільниці.
Євросоюз засудив дії Кремля, а Литва, Латвія та Естонія закликали ЄС посилити санкції проти Росії.
Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний» в ZN.UA.