Лауреат премії Сахарова, російський опозиціонер Алєксій Навальний, розповів про те, що почав працювати у швейному цеху колонії в Покрові Володимирської області РФ. Навального викликало начальство табору та запропонувало обрати роботу з кількох професій. Йому сказали, що "виправлення неможливе без залучення до трудової діяльності".
Навальний вибрав роботу у швейній промзоні.
"Отже, швачка", - цитує Навальний начальство колонії у своєму Instagram. "Ось, думаю, що це за люди. Обов'язково треба сказати "швачка" в жіночому роді, щоб підчепити. Слова "швей" начебто немає, але назва цієї професії в чоловічому роді точно має бути. А потім дивлюся в заяві на навчання: швачка. І на всіх стендах "швачка". І у всіх документах. Так і називається ця професія - "швачка". Іншої назви немає”.
Навальний сказав, що вважав фемінітиви "неважливою нісенітницею і хорошим приводом для тролінгу". Але зараз “гаряче підтримую право кожного називатись так, як він хоче”, написав він.
17 січня Навальний повернувся в Росію з Німеччини. У берлінській клініці "Шаріте" політик проходив курс лікування і реабілітації після того, як російські спецслужби отруїли його бойовою речовиною "Новачок".
2 лютого Алєксєя Навального засудили до 3,5 років позбавлення волі за "неодноразове порушення громадського порядку" після умовного засудження. З терміну відняли 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер повинен провести в колонії загального режиму 2 роки й 8 місяців.
Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Чи становить він реальну загрозу для путінського режиму? Про це читайте в статті Олексія Коваля"Путіну потрібен Навальний", а також в матеріалі Андреаса Умланда"Як ставитися до феномену Навального" в ZN.UA.